Justin Sun sklízí kritiku Vitalika Buterina za “zombifikaci” BitTorrentu

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Vitalik Buterin, zakladatel Etherea, se vyjádřil k tomu, co označil za „diktaturu Justina Suna.” Stalo se tak poté, co se zakladatel TRONu (TRX) dostal do další diskuze ohledně svého plagiátorství.

Rebranding BitTorrentu

Diskuzi ohledně dalšího údajného plagiátorsví Justina Suna odstartoval rebranding BitTorrentu (BTFS). Změna jména známého systému určeného ke sdílení sdílení souborů, který se před časem dostal do područí Tronu, vyvolala pobouření Juana Beneta, který je tvůrcem IPFS – meziplanetárního systému souborů.

Benet poukázal na podobnosti mezi novým logem BTFS a logem IPFS, přičemž uvádí, že našel i další podobnosti. Pro srovnání jsme obě loga dali vedle sebe a můžete se sami přesvědčit, že skutečně vypadají hodně podobně.

Justin Sun “zombifikoval” BitTorrent

„Aaaaaahahaha nestačí forknout celý náš kód, rebrandovat ho a lhát, že je jejich; použít copy paste na náhodné kousky našich papírů a podvádět své investory nesmyslným mišmašem. Tron nedokáže ani vymyslet originální logo,“ uvedl rozhořčený Bene na svém Twitteru.

Twitterový účet BitTorrentu na to opáčil, že by IPFS měl být vděčný za to, že BitTorrent vydláždil cestu v distribuovaném průmyslu sdílení souborů.

Zombifikace

Do celého sporu se zapojil tvůrce Etherea Vitalik Buterin, který postup Justina Suna odsoudil. Říká, že pro něj bylo bolestivé, když se seznámil s tím, co se stalo. Uvedl:

„Je to jako dívat se na zombie: Účet *vypadá jako* něco, s čím jste vyrůstali a znáte a milovali jste 15 let, ale pod ním je to prostě, no, nyní je to jen další příloha Sunovy diktatury.“

Již počáteční příchod Suna do kryptosvěta byl spojen s kontroverzí. Ukázalo se totiž, že Tron (TRX) ve svém white paperu kopíruje sekce z Etherea, Filecoinu a IPFS BitSwapu. Také Tronem nedávno představený DeFi produkt Djed nesl nápadné podobnosti s decentralizovanou úvěrovou platformou MakerDAO a Single Collateral Dai.

Za zmínku určitě stojí také fakt, že od chvíle, kdy Justin Sun převzal Steemit, došlo k velkému pobouření významné části komunity. To vedlo k forku samotné kryptoměny Steem, ze které mnozí “utekli” na nově vzniklý Hive. Uživatelé si stěžují na centralizaci a nejsou spokojeni se změnami, ke kterým pod vedením Suna došlo, včetně asi nejkřiklavější centralizační aféry, do které se zapojily i některé burzy. Následně podporu stáhly a Binance se dokonce omluvila komunitě Steemu.

Závěr

Vitalik Buterin se vyhradil proti Justinovi Sunovi. Uvedl, že rebranding BitTorrentu čelící obvinění z plagiátorství je jen „další příloha Sunovy diktatury.“

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img