Jerome Powell požaduje nové předpisy pro kryptoměny

5
(5)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Současný předseda Fedu Jerome Powell před nedávnem vyjádřil své obavy ohledně masivního přijetí kryptoměn. V nedávném rozhovoru také uvedl, že kryptoměny a další digitálních technologie potřebuje nové předpisy pro více bezpečnosti.

Jerome Powell upozorňuje na rizika spojená s kryptoměnami

Předseda Federálního rezervního systému uvedl, že centrální banka US podporuje inovace v oblasti digitálních finančních produktů. Powell před nedávnem také poznamenal, že je jednoduché vidět rizika spojená s kryptoměnami.

„U některých z produktů existují obavy o finanční stabilitu. Nevíme, jak se budou některé digitální produkty chovat v době napětí na trhu.“

V nedávném rozhovoru Jerome Powell také prohlásil, že centrální banka se bude řídit zásadou „stejná činnost, stejná regulace“. Předseda Fedu nastínil také potřebu nových a vylepšených pravidel, která by mohla zachytit povahu kryptoměn.

„Je vysoce pravděpodobné, že digitální finanční aktivity, které jsou v současné době mimo regulační perimetr, budou včleněny do něj, což je nezbytné pro rovné podmínky, udržení důvěry uživatelů a ochranu spotřebitelů.“

Jerome Powell se také věnoval digitální verzi amerického dolaru. Od ledna letošního roku Fed zahájil přezkum potenciálních výhod a rizik amerického CBDC. Powell uvedl, že Federální rezervní systém je pouze na začátku této cesty a neučinil žádná rozhodnutí o tom, zda vydá digitální formu dolaru.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 43 798 USD dle KMC.

Závěr

Souhlasíte s předsedou Fedu Jeromem Powellem? Mají podle vás být kryptoměny více regulovány, aby se zajistila globální stabilita? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů. Celý rozhovor pro The Wall Street Journal si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další obsah.

Zdroje:
[1] wsj.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: