Japonská SBI Group investuje do HW peněženky

0
(0)

Je zajímavé, že z konzervativního Japonska přichází mnoho pozitivních zpráv. Potvrzením toho je, že japonská finanční skupina SBI Group (Strategic Business Innovator Group) přidala do svého portfolia podíly společnosti CoolBitX, tchajwanského výrobce „Cold Walets“.

SBI group získala podíl v CoolBitX

SBI Holdings, divize finančních služeb japonské SBI Group, zveřejnila získání 40% vlastnického podílu výrobce HW peněženky CoolBitX. Neodhalila ale přesnou výši investice.

HW peněženka pro kryptoměny

HW peněženka firmy CoolBitX vypadá jako kreditní karta. Umožňuje zákazníkům bezpečně a pohodlně ukládat kryptoměny. Je kompatibilní s různými smartphony, včetně zařízení Android a telefonů iPhone. Společnost byla založena v roce 2014 a sídlí na Tchai-wanu.

Více o peněženkách najdete v této sekci.

Skupina SBI Holdings zveřejnila svůj záměr využívat technologie CoolBitX i pro řízení rizik v rámci své společnosti v několika oblastech včetně obsluhy majetku zákazníka k dalšímu zvýšení bezpečnosti. Ochrana aktiv zákazníka se tak stala hlavní prioritou.

Další investice a plány směřují k rozvoji kryptoměn

Japonská finanční skupina SBI se stala hlavním investorem burzy bitFlyer, největší a nejlépe financované kryptoburzy v Japonsku.

Koncem roku 2016 oznámila spuštění platformy pro obchodování s kryptoměnami. Stala by se tak první kryptoburzou, která by byla podporována velkou bankou. Jak však bylo nedávno oznámeno, odstartování burzy bylo odloženo kvůli bezpečnostním problémům. Stalo se tak přesto, že Financial Services Agency, japonský finanční regulátor, dokončil registraci koncem září 2017.

Společnost také plánuje vydání vlastní digitální měny založené na blockchainu. Bude přímo obchodovatelná s japonským jenem a uzpůsobená pro použití v oblasti plateb a okamžitých P2P převodů.

Spolupráce s Ripple

SBI Holdings začal pozoruhodnou spolupráci se společností Ripple. Pracují spolu na spuštění „SBI Ripple Asia“. Má urychlit adopci přeshraničních mezibankovních plateb v reálném čase na bázi blockchainu. Má se používat ve více zemích ASEAN (Sdružení národů jihovýchodní Asie).

Závěrem

SBI je jeden z nejstarších světových finančních konglomerátů, který umožnil již začátkem roku 2016 investovat do Bitcoinu prostřednictvím své SBI Investment na kryptoměnové burze Kraken. Je evidentní, že společnost se intenzivně věnuje oblasti kryptoměn, což přináší pozitivní impulsy a inspiraci do tohoto vzrušujícího světa.

Takové společnosti tlačí kryptoměny vpřed. Věříme, že jich bude co nejvíce.

Zdroje:
coindesk.com
ccn.com
reuters.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img