Jak zjistit, zda je bitcoinová adresa podvodná

5
(9)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Jelikož je kryptoměnové prostředí mladé, podvodníci se tak chtějí přiživit na nevzdělanosti důvěřivců. Existuje však jednoduchý způsob, jak ověřit, zda byla bitcoinová adresa označena za podvodnou.

Databáze podvodných adres

Počet bitcoinových podvodů rychle roste. Za letošní rok dokonce kryptoměnové podvody dosáhly nových rekordů a překonaly tak předešlé roky. Hackerům se nevyhnula ani sociální síť Twitter, přes kterou se podvodníci snažili vyloudit Bitcoin skrz falešné reklamy.

Existuje tak mnoho stránek, kde si můžete před odesláním BTC zkontrolovat, zda adresa není podvodná. Mezi nejpopulárnější stránky pro nahlašování podvodných kryptoměnových adres je Bitcoin Abuse, kterou si můžete rozkliknout pod přiloženým odkazem.

Na této stránce můžete vyhledat bitcoinovou adresu, nahlásit podezřelé adresy nebo sledovat adresy nahlášené ostatními uživateli. Bitcoin Abuse mimo jiné poskytuje některé statistiky o počtu oznámených bitcoinových podvodů. Za minulý měsíc například bylo odhaleno 4112 podvodných adres.

Před nedávnem také skupina upozorňující na velké pohyby na blockchainu Whale Alert oznámila novou stránku Scam Alert, kde mohou uživatelé reportovat o podvodných aktivitách a kontrolovat si adresy před odesláním.

Jak nenaletět

Kryptoměny vracejí svobodu rozhodovat o penězích uživateli, což také může být kámen úrazu. V kryptoměnovém světě buďte vždy velmi obezřetní, jelikož jedna chyba vás může stát ztrátu vašeho kapitálu.

Před odesláním na bitcoinovou adresu je důležité si zkontrolovat, zda se nejedná o podvod. Neposkytujte nikomu informace o svém účtu a neposílejte své kryptoměny na podvodné reklamy, kde vám slibují zdvojnásobení vámi zaslaných kryptoměn.

Závěr

Podvody s kryptoměnami rozhodně neustupují a nezbývá tak než jednat velmi opatrně. Pro nejvyšší možné zabezpečení vašeho portfolia doporučujeme hardwarové peněženky. Dalším zlatým pravidlem je mít pod kontrolou a nikomu nesdělovat a nezasílat svůj privátní klíč “Not your key, not your crypto”.

Máte-li dotazy, můžete se obrátit na stránku diskusního fóra Kryptomagazin CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img