Jak to vypadá na grafu: Obrovské propady Tesla -46,7 % , NASDAQ -32 %, Google -28,1 %

4.8
(6)

Zprávy a souhrny

Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Americké akciové trhy zažívají nejhorší letošní obchodní dny a to jen 24 hodin poté, co předvedly výrazné propady po zvýšení úrokových sazeb americkým Fedem a ECB.

Akciovým trhům se v roce 2022 příliš nedaří. Propady mnoha společností sahají od 50 % k 75 % a výjimkou nejsou ani technologičtí giganti. Hlavním důvodem pro propad bychom mohli hledat v ukončení kvantitativního uvolňování peněz centrálními bankami. Zároveň se zvyšují i úrokové sazby -Fed momentálně provádí již druhé z plánovaných tří zvyšování v roce 2022. Strategií centrální banky Fed je přiškrtit inflaci. Válka na Ukrajině rovněž nepřispívá dobré náladě investorů a tak na trhu s akciemi vidíme obrovské propady.

TESLA -46,7 % od ATH

Tesla momentálně propadá od ATH o 46,7 % a současný kurz se zastavuje na 664 USD za kus. V rámci tohoto týdne vytvořil trh dno na 635 USD. Technická analýza odhaluje možnost poklesu kurzu k support line trendovce tvořícího se bearish kanálu na hodnoty 573 USD a tudíž se objevuje možnost navýšit propad od ATH na 53,6 %.

NASDAQ -32,02 % od ATH

Když americký Fed, tedy centrální banka, oznámil zvýšení úrokových sazeb o předpokládaných 50 bazických bodů (0,5 procentního bodu), trhy reagovaly dalším propadem.

Přední americké indexy pozitivně reagovaly na rozhodnutí Fedu bojovat zvyšováním sazeb s vysokou inflací. Zároveň se ale zvýší náklady a dostupnost levnějších peněz se zhoršuje, což pro podniky (vzhledem k investicím) není dobré.

Alphabet -28,14 % od ATH

U společnosti Alphabet (GOOG) je hlavní obavou recese, která by mohla přijít z USA. 80 % příjmů získává z platforem založených na reklamě (Google a YouTube) a výdaje na reklamu se v době recese obvykle snižují. Tato koncentrace vyděsila mnoho investorů.

Tržby rostou meziročně o 23 % a provozní marže dosahuje 30 %. V důsledku toho bude Alphabet díky solidnímu růstu a zdravým maržím zřejmě produkovat stále větší peněžní toky. Obrovská zásoba hotovosti kterou má, je ve výši 134 miliard dolarů.

Vedení společnosti Alphabet využívá peněžní toky k odkupu akcií. Méně akcií znamená vyšší zisk na akcii, což snižuje jmenovatel jejího poměru ceny k zisku (PE).

Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: