Jak student doplatil na výdělek z kryptoměn?

0
(0)

Kalifornský vysokoškolský student proměnil svou investici v hodnotě 5 000 $ na neuvěřitelných 880 000 $. Přesto tvrdí, že obchodování s kryptoměnami mu zničilo život. Proč?

Nejmenovaný student tvrdí, že začal své obchodování v květnu 2017 prostřednictvím nejznámější crypto exchange Coindeal. Následně nato nakoupil altcoiny, které postupem času zvýšily svou hodnotu několikanásobně. Do konce prosince 2017, v době, kdy kryptoměny zažívaly ohromný nárůst a BTC dosáhl ATH více než 20 000 dolarů, student tvrdí, že jeho portfolio nabylo hodnotu více než 800 000 $. Za 6 měsíců se dostal na slušný balík a to jen z 5 000 $.

Nekompromisní situace

Nicméně, stejně jako mnozí jiní během kryptošílenství koncem roku 2017 nedokázal vyplatit své peníze a místo toho stále věřil, že kryptoměny by mohly i nadále růst. No když začaly kryptoměny rapidně padat, i hodnota jeho portfolia už nebyla to, co předtím.

V listopadu 2018 mělo jeho portfolio hodnotu kolem 125 000 $, což je stále pěkný výdělek za 6 měsíců obchodování. Ale podle daňových zákonů USA týkajících se zisků z kryptoměn byl student zasažen návrhem zákona na základě svých zisků z roku 2017. A výsledek? Výsledek byl účet na pozoruhodných 400 tisíc dolarů v daňových závazcích.

Student dostal pořádnou facku, i když obchodoval pouze crypto-to-crypto a nikdy neměl peníze z těchto obchodů na účtu. USA vnímá kryptoměny jako aktiva stejným způsobem jako majetek. Výměna jedné kryptoměny za jinou je následně povinnou událostí na základě hodnoty podkladového aktiva v době obchodování. Pokud jde o samotný závazek, náklady se zvyšují v průběhu roku na základě všech zisků a ztrát jako i všech souvisejících nákladů.

Zajímavé je, že podle ankety na Twitteru, kterou uskutečnil Bitcoinist, 52 % respondentů tvrdilo, že nemají v úmyslu platit žádné daňové účty spojené se svými kryptoměnami.

Jak byste zareagovali vy v této situaci, do které se dostal mladý student?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marcel F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roman

Chlapec asi udelal chybu v tom, ze pouzival USA coindeal web(coinbase by udelal to same) a drzel to tam….Kdyby ten bitcoin hned presunul treba do Jaxx, Trezor atd., a pak pouzil ty smenarny jen na vyber do banky, asi by byl v klidu. Platil by jen dan(tax) z toho vyberu…..
Trosku to nevychytal…..Tyto smenarny jsou dobre jen na nakup a vyber za hotovost…Never keep the money in there!

spot_img