Jak obchodovat s patternem Opuštěné dítě (Abandoned Baby)

3.3
(3)

Zprávy a souhrny

Redakce Kryptomagazin
Redakce Kryptomagazinhttps://kryptomagazin.cz/
Redakce kryptomagazín je tým autorů z našeho portálu kryptomagazin.cz Tento tým publikuje především návody a vzdělávací články.

V tomto článku se seznámíte se silným obratovým patternem svíčkové analýzy, který je známý pod pojmem “Abandoned Baby” (Opuštěné dítě). Podívejme se na rysy jeho tvorby na grafu a techniky obchodování tohoto vzorce.

Jak se tvoří pattern „Opuštěné dítě“

Svíčkový vzorec Abandoned Baby je vzácný, silný reverzní pattern, který se tvoří na lokálních maximech a minimech cenového grafu. Skládá se ze tří svíček. První z nich má normální tělo a druhá je doji svíčka (nemá prakticky žádné tělo, otevírací a zavírací ceny jsou téměř stejné). Třetí zavírá v opačném směru než první svíčka. Druhá svíčka by měla mít gapy (cenové mezery) na obou stranách.

Jak poznamenal guru svíčkové analýzy Steve Nison, výskyt doji po silné bílé svíčce naznačuje aktuální stav překoupenosti finančního nástroje. A naopak, když se po černé svíčce vytvoří doji, naznačuje přeprodaný stav aktiva. Ve vzorci „Abandoned Baby“ doji svíčka při otevření vytvoří gap (mezeru) od první svíčky, následovanou gapem v opačném směru a třetí svíčkou, která když zavře, potvrdí obrat.

„Abandoned Baby“ je svým principem vzniku velmi podobný patternům „Morning Star“ a „Evening Star“. Liší se však vzhledem doji svíčky s gapem na obou stranách. “Morning Star” a “Evening Star” nevyžadují, aby prostřední svíčka byla doji nebo měla gap na obou stranách, takže jsou na cenových grafech mnohem častější.

„Býčí“ pattern „Opuštěné dítě“

Ten se tvoří během downtrendu, na minimech cenového grafu. Jako první se objeví první černá svíčka. Na pozadí negativního sentimentu na trhu začíná další obchodní seance gapem dolů, ale „medvědi“ neuspějí a na grafu se objeví doji. Býci, kteří vidí slabost prodejců, přebírají iniciativu. Třetí svíčka otevírá gapem nahoru a zavírá se sebevědomým bílým tělem.

V důsledku toho se na grafu vytvoří býčí obratový pattern „Abandoned Baby“. Kupujícím se podařilo chopit se iniciativy a jsou připraveni nadále tlačit cenu nahoru. Pokud se „medvědům“ nepodaří proobchodovat gapy a dostat cenu pod low doji svíčky, tak „býci“ pravděpodobně přejdou do útoku a zahájí korekci směrem nahoru nebo dokonce obrat trendu.

„Medvědí“ pattern „Opuštěné dítě“

Ten se tvoří během uptrendu, na maximech trhu. Na grafu se objeví první bílá býčí svíčka. Na pozadí pozitivní nálady účastníků trhu další obchodní seance otevře gapem, ale když se kupujícím nedaří uspět, na grafu se vytvoří doji svíčka. Účastníci trhu, kteří si všimnou slabosti „býků“, se chopí iniciativy. Třetí svíčka otevírá gapem dolů a zavírá sebevědomým černým tělem.

V důsledku toho se na grafu objeví medvědí obratový pattern „Abandoned Baby“. Prodejcům se podařilo chopit iniciativy a jsou připraveni srazit cenu dolů. Pokud se „býkům“ nepodaří proobchodovat gapy a překročit maximum doji svíčky, je vysoká pravděpodobnost korekce směrem dolů nebo dokonce změny uptrendu na downtrend.

Jak nakupovat podle býčího vzorce „Abandoned Baby“

  • Během downtrendu se na lokálních minimech cenového grafu objevuje býčí vzorec „Abandoned Baby“.
  • Nákupní pozici je pro obchodníky vhodné otevřít, když cena vzroste nad maximum třetí bílé svíčky v patternu. Stop Loss je nastaven na Low doji svíčky.
  • Chce-li trader nastavit Take Profit, můžete se řídit úrovněmi Fibonacciho návratu z předchozího sestupného trendu, významnými úrovněmi supportu a rezistence.

Jak prodávat podle medvědího vzorce „Abandoned Baby“

  • Během uptrendu se na lokálních maximech cenového grafu vytvoří medvědí vzorec „Abandoned Baby“.
  • Prodejní pozici může obchodník otevřít poté, co cena klesne pod třetí černou svíčku ve vzorci. Stop Loss nastaví na maximum doji svíčky.
  • Chce-li trader nastavit Take Profit, můžete se orientovat podle úrovní Fibonacciho retracementu z předchozího vzestupného pohybu a významnými úrovněmi supportu a rezistence.

Na co by měl obchodník myslet při použití patternu v obchodování

  • Vzorci musí předcházet výrazný cenový pohyb směrem nahoru nebo dolů. Pattern se nemá obchodovat při pohybu ceny do strany.
  • Nejlepší je pattern použít na vyšších časových rámcích (od H4 a výše).
  • Mělo by se dodržovat řízení rizik a měly by být zadány ochranné stop-loss příkazy.

Závěr

Obratový pattern „Abandoned Baby“ se tvoří na lokálních extrémech cenového grafu během uptrendu nebo downtrendu. Jedná se o poměrně vzácný svíčkový vzorec, který dává silný reverzní signál. Než začnete s obchodováním akcií na reálném účtu, měli byste si vzorec otestovat na historických datech a vyzkoušet si jeho obchodování na demo účtu.

Za článek děkujeme týmu RoboMarkets

Upozornění na rizika:
Tento materiál a informace v něm obsažené slouží pouze pro informační účely a v žádném případě by neměly být považovány za poskytování investičního poradenství pro účely zákona o investičních společnostech 87 (I) 2017 Kyperské republiky, nebo jakoukoli jinou formu osobního poradenství nebo doporučení, která se týká určitých typů transakcí s určitými druhy finančních nástrojů.

Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků nebo budoucího výkonu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: