Jak obchodovat pattern Tři bílí vojáci

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Tento článek se věnuje svíčkové formaci s názvem Tři bílí vojáci (Three White Soldiers). Dozvíte se jak tento pattern vypadá, jaké signály dává, jak se tvoří, jaké jsou jeho typy a samozřejmě jak se dá použít při obchodování.

Jak se tvoří vzorec Tři bílí vojáci

Tři bílí vojáci je reverzní býčí svíčkový vzorec, který předpovídá změnu downtrendu na uptrend. S tímto vzorcem se lze na cenových grafech setkat poměrně často. Může se použít pro obchodování na Forexu, akciích (i akcie výrobců elektromobilů), indexech, komoditách i kryptoměnách.

Když se objeví pattern Tři bílí vojáci, dává signál k nákupu. Vzorec má medvědí protějšek s názvem Tři černé vrány (Three Black Crows).

Vzorec Tři bílí vojáci tvoří tři bílé svíčky s velkými těly a téměř bez stínů. Pattern ukazuje, že býci dokázali zachytit iniciativu a zavřít obchodní seance poblíž denních maxim tři dny v řadě.

Podmínky pro vytvoření Tří bílých vojáků

⦁ Jestliže jde o obratovou formaci, tvoří se na místních minimech po klesajícím pohybu ceny. Může to být buď obrat downtrendu, nebo konec korekce v uptrendu.
⦁ Tři bílé svíčky jdou jedna za druhou a mají velká těla.
⦁ Každá další svíčka otevírá na zavírací úrovni té předchozí nebo o něco níže.
⦁ Stíny svíček jsou krátké. Někdy svíčky v patternu Tři bílí vojáci nemají vůbec žádné stíny. Takové svíčky se nazývají Marubozu a dělají celý vzorec silnější.
⦁ Druhá a třetí svíčka musí mít zhruba stejnou velikost. Pokud je třetí svíčka zjevně menší než ostatní dvě, znamená to, že býci jsou slabí.

Vzorec Tři bílí vojáci na grafu

Jaké jsou Typy Tří bílých vojáků

Existují další dva svíčkové patterny, které se také skládají ze tří bílých svíček a připomínají tři bílé vojáky. Jedná se o patterny Advance Block a Stalled. Avšak místo toho, aby dali signál k nákupu, varují obchodníka před koncem vzestupného momenta.

Advance Block

Pokud mají druhá a třetí svíčka Tří bílých vojáků malá těla a dlouhé horní stíny, nazývá se vzorec Advance Block. Jak ukazuje název formace, postup býků byl zablokován a medvědi se brání.

Růstový impuls narazí na významný odpor a je možné, že se cena obrátí směrem dolů. Tento pattern není vhodný pro nákup, protože býci jsou slabí. Pokud má obchodník otevřené nákupní pozice, měl by z nich vybrat zisk.

Pattern Advance Block na grafu

Vzorec Stalled

U Stalled (který je také známý jako Deliberation pattern), je obrázek podobný. Třetí svíčka je znatelně menší než první dva. To znamená, že býci jsou slabí, sestupný impuls slábne a může se začít tvořit range nebo dokonce přijít obrat.

Vzorec informuje obchodníka, že nyní není nejlepší čas na nákup. Neschopnost býků s jistotou otevřít třetí svíčku ukazuje, že jejich iniciativa slábne a další růst je pochybný. Takže člověk by se měl vyhýbat nákupu a zavírat dlouhé pozice.

Vzorec Stalled na grafu

Jak využít Tři bílé vojáky při obchodování

⦁ Při downtrendu nebo korekci uptrendu se tři bílí vojáci tvoří na lokálních minimech. Vzorce Advance Block nebo Stalled se zde nepoužívají.
⦁ Všechny svíčky mají velká výrazná těla a drobné stíny.
⦁ Po dokončení třetí svíčky otevře obchodník během další obchodní seance nákupní pozici.
⦁ Umístí Stop Loss mírně pod nejbližší místní minimum.
⦁ Take Profit umístí na důležité úrovně rezistence nebo ve vzdálenosti 1:2, 1:3 vůči SL.

Příklad nákupu podle patternu (bez indikátorů)

⦁ Na D1 grafu USD/JPY se na lokálním minimu po skončení poklesového pohybu vytvořil vzorec Tři bílí vojáci.
⦁ Po dokončení třetí svíčky otevře obchodník nákupní pozici.
⦁ Stop Loss umístí za místní minimum.
⦁ Zisk si obchodník vybere poté, co cena dosáhne silné úrovně rezistence nebo poměru 1:2, 1:3 vůči SL.

Nákup podle vzorce Tři bílí vojáci

Příklad nákupu podle patternu a indikátoru MACD

⦁ Na D1 grafu měnového páru GBP/JPY se na lokálním minimu na konci poklesové korekce vytvořil vzorec 3 bílí vojáci.
⦁ Další potvrzení poskytuje inbdikátor MACD – histogram kříží 0 zespodu.
⦁ Po vytvoření vzorce a signálu MACD otevře obchodník nákupní pozici.
⦁ SL umístí za místní minimum.
⦁ TP vybere obchodník poté, co MACD vydá signál k prodeji nebo když cena dosáhne poměru 1:2, 1:3 vůči SL.

Nákup podle vzorce 3 bílí vojáci + MACD

Závěr

Obratový svíčkový vzorec Tři bílí vojáci se tvoří po pohybu ceny dolů a předpovídá obrat směrem nahoru. Lze jej obchodovat samostatně nebo společně s nástroji a indikátory technické analýzy.

Předtím než se rozhodnete použít vzorec na reálném účtu, otestujte jej na demo účtu.

Za článek děkujeme týmu RoboMarkets

Upozornění na rizika:
Tento materiál a informace v něm obsažené slouží pouze pro informační účely a v žádném případě by neměly být považovány za poskytování investičního poradenství pro účely zákona o investičních společnostech 87 (I) 2017 Kyperské republiky, nebo jakoukoli jinou formu osobního poradenství nebo doporučení, která se týká určitých typů transakcí s určitými druhy finančních nástrojů.

Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků nebo budoucího výkonu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img