Jádrová inflace v USA klesla na 3 leté minimum, Bitcoin pokořil 66 000 dolarů

5
(1)

Bitcoin získává novou energii díky rostoucímu optimismu kolem postupu Fedu směrem ke snižování úrokových sazeb.

Bitcoin roste, inflace překonala očekávání

Bitcoinové býky povzbudil nejnovější údaj o indexu spotřebitelských cen (CPI) ve Spojených státech. Ten překonal očekávání, což je povzbuzující zpráva pro riziková aktiva. CPI v dubnu dosáhlo 0,3 %, tedy o 0,1 % méně, než se očekávalo. Akciové indexy S&P 500 i Nasdaq Composite v reakci dosáhly historických maxim.

Jádrová inflace přitom klesla na nejnižší úroveň od roku 2021, což by mohlo být dalším impulsem pro snížení úrokových sazeb. Jinak to však vidí obchodní zdroj The Kobeissi Letter. „Jedná se o první pokles inflace CPI za poslední tři měsíce. Včerejší údaje o inflaci PPI však ukázaly třetí měsíční nárůst v řadě,” napsal v části vlákna na X. Očekává, že Fed bude i nadále vyčkávat.

Kobeissi odkázal na údaje o indexu cen výrobců (PPI) z předchozího dne. Šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell nicméně při svém následném vystoupení zachoval holubičí tón. „Neoznačil bych to za horká data, spíše smíšená,” reagoval na dotaz ohledně údajů PPI. Tržní kurzy na krátkodobé snížení sazeb nicméně zůstaly během dne většinou beze změny. Podle údajů nástroje FedWatch na červnové snížení sázelo pouhých 3,1 % a na červencové 28,3 % obchodníků.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img