Investoři očekávají, že Polkadot poroste – aukce parachainů snižují množsví DOT v oběhu

4
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Cena kryptoměny Polkadot se tlačí vzhůru a investoři očekávají, že probíhající aukce parachainů Polkadot pošlou na trajektorii, která odráží průlom Kusamy v roce 2020.

Polkadot spouští aukce parachainů

Právě nyní mnoho investorů zaměřených na Polkadot začíná vstupovat do parachainových aukcí. Jedná se o blockchainy, které budou na omezenou dobu propojeny s ekosystémem aktuálně 8. největší kryptoměny, která má tuto interoperabilitu zabudouvanou ve svých základech.

Uživatelé, kteří se úspěšně zůčastní vítězné aukce – tedy “vsadí” na úspěšný parachain, získají odměnu. Nákladem tohoto rozhodnutí je to, že jejich mince DOT budou na určitou dobu uzamčeny (2 roky) a nebudou je tak moci stakovat, ani prodat.

Tento proces má tendenci vytvářet tlak na nákup na DOT a zároveň dává aspirujícím blockchainovým projektům šanci ukázat, proč nabízejí nejkonkurenceschopnější řešení pro různé požadavky, které existují.

Probíhající parachain aukce parachainů pravděpodobně vyvinou pozitivní tlak na cenu DOT, protože uživatelé zamykají mince, a to účinně odčerpá část nabídky z oběhu na dva roky.

Zopakuje se situace na Kusamě

Probíhající aukce parachainů Polkadot následují po úspěchu podobných aukcí v sesterské síti Kusama, kde si projekty jako Moonriver (MOVR) a Karura úspěšně zajistily parachain slot.

5 nejlepších crowdloans na Kusamě podle výše odměny (zdroj: Parachains)
4 nejvyhledávanější aukce parachainů z těch, které právě probíhají na Polkadotu (zdroj: Parachains)

Parachain aukce na Kusamě začaly během poklesu na širším krypto trhu a hrály roli v tom, že pomohly KSM zotavit se z minima kolem 150 $ z 19. července na současnou cenu nad 450 USD. Parachainy hnaly cenu KSM nahoru a Polkadot zaostával, ale to by se nyní mohlo začít otáčet.

Porovnání růstu KSM vs. DOT (zdroj: TradingView)

Investoři se mohou těšit na jedenáct sad parachainových aukcí, které budou probíhat každý týden mezi 11. listopadem 2021 a 10. březnem 2022. Existuje nemalá pravděpodobnost, že cena DOT bude nadále růst, dokud bude poptávka po přístupu k těmto investičním možnostem pokračovat.

Závěr

Polkadot začíná získávat větší pozornost kryptosvěta a může klidně přijít HYPE po vzoru Kusamy. Aukce parachainů představují zajímavou možnost, která láká investory do ekosystému DOT a současně snižuje cirkulující nabídku mincí.

Žádný článek není investiční radou, to platí vždy, stejně jako fakt, že kryptoměny jsou rizikové a je třeba dělat vlastní průzkum.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img