Internetová směnárna s 10 miliony uživatelů chystá OTC službu pro hedgeové fondy a banky

0
etoro otc
  • eToro je online sociální platforma pro obchodování akcií, kryptoměn a dalších aktiv
  • „Zájem institucionálních investorů o účast na kryptoměnovém trhu roste,“ říká CEO směnárny eToro, Yoni Assia.

Online směnárna eToro chystá z důvodu rostoucího zájmu o trh kryptoměn spuštění služby pro institucionální investory. OTC směnárny (over-the-counter) obstarávají potřeby velkých investorů, kteří by jinak nemohli obchodovat větší objemy nelikvidních aktiv. Směnárna rozdělí obchodovanou pozici do více menších, které následně pro klienta zobchoduje u ostatních kryptoměnových směnáren, se kterými je propojena.

Z důvodu rostoucího zájmu již v oblasti služeb pro institucionální investory působí kroptoměnový startup Circle, vlastněný bankou Goldman Sachs. O tento sektor mají zájem i další známí hráči, jako JPMorgan a investiční skupina Fidelity. Podle ředitele platformy eToro zájem vyjadřují především manažeři hedgeových fondů, kteří chtějí být krok před konkurencí.

Yoni Assia o kryptoměnovém trhu:

„Myslím si, že investoři se snaží čím dál víc hledat způsoby, jak získat část tohoto sektoru pro sebe. Všímáme si, že přibývá investorů a bank, kterým nebylo umožněno účastnit se růstu v oblasti ICO ani etablovaných coinů. Ti se nyní pokouší co nejrychleji nastolit infrastrukturu, která jim účast právně umožní.“

Platforma eToro byla založena v roce 2006 a má přes 10 milionů uživatelů, převážně v Evropě. Tato platforma umožňuje investorům sledovat, porovnávat a dokonce i automaticky kopírovat portfolio jejich nejúspěšnějších členů. Nově společnost oznámila, že zákazníci mohou spravovat kryptoměny a akcie v rámci jednoho portfolia.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na