Instituce, které nakoupily v prosinci 2020, stále drží bitcoiny

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nejnovější data společnosti CryptoQuant.com uvádějí, že institucionální investoři, kteří v prosinci 2020 nakoupili bitcoiny na kryptoměnové burze Coinbase, stále drží kryptoměnu ve svém portfoliu. Co dalšího uvádějí data CryptoQuant?

Instituce se nevzdávají bitcoinu

Analytická společnost zaměřující se na kryptoměny, CryptoQuant před nedávnem sdílela ve svém oficiálním příspěvku na Twitteru data týkající se Coinbase Custody pro institucionální investory. Z dat vyplývá, že instituce, které údajně nakoupily 10 939 BTC od kryptoburz v prosinci 2020, zatím neprodávají.

K datům se vyjádřil také generální ředitel analytické skupiny CryptoQuant, Ki Young Ju. Ten poznamenal:

„Ve většině případů je v peněženskách stále stejné množství BTC, které odteklo z Coinbase na vysoce pravděpodobné institucionální nákupy v prosinci 2020.“

Počet bitcoinů v rámci Coinbase Custody pro institucionální investory vzrostl od 4. čtvrtletí roku 2020 o 296 %. Zatímco se cena bitcoinu v prosinci 2020 obchodovala okolo 26 000 USD, v roce 2021 se cena BTC pohybovala okolo 50 000 USD.

CryptoQuant ve svých datech ukazuje, že instituce, které v prosinci 2020 uložily do peněženek na 10 939 bitcoinů u Coinbase Custody, se od té doby nepohnulo. Data tak ukazují schopnost institucí odolat cenovým výkyvům.

Cena bitcoinu se od 12. května pohybuje okolo 29 000 USD. V posledních dnech bitcoin zaznamenal pomalé zotavení. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 31 587 USD dle KMC.

Závěr

V listopadu minulého roku se cena BTC vyšplhala na více než 65 000 USD, nyní se největší kryptoměna světa propadla o více než 50 %. Poslední týdny jsou pro finanční trhy obtížné. Co si o současném vývoji kryptoměn myslíte vy? Více informací naleznete v našich pravidelných technických analýzách.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img