Indonésie spustí vlastní kryptoburzu do konce letošního roku

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovějších informací hodlá indonéská vláda spustit vlastní kryptoburzu již do konce letošního roku. Zprávu potvrdil také náměstek indonéského ministra obchodu. 

Indonésie a plány na vlastní kryptoburzu

Jerry Sambuaga, náměstek ministra obchodu Indonésie, během nedávného mezinárodního summitu NXC 2022 na Bali uvedl, že země plánuje spuštění vlastní kryptoburzy. Se zprávou přichází portál DealStreetAsia. Sambuaga na summitu uvedl:

„Ujistíme se, že byly podniknuty všechny požadavky, postupy a nezbytné kroky. To je důkaz, že jsme opatrní. Nechceme být unáhlení, protože to může způsobit, že nám něco unikne. Vytvoření burzy vyžaduje mnoho příprav.

Musíme vidět, které subjekty by měly být zahrnuty do burzy. za druhé, musíme ověřit uvedené entity. Zatřetí, je tu minimální kapitál a další požadavky související s depozitářem, technickými věcmi, atd.“

Indonéská vláda považuje kryptoburzu za prostředek pro ochranu kryptoměnových spotřebitelů. Vláda tak reaguje na stále rostoucí zájem o kryptoměnová aktiva v zemi. Indonéský regulační orgán uvádí, že objem transakcí kryptoměnových aktiv v roce 2021 vzrostl o více než 1 000 %.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 108 USD dle KMC.

Závěr

První oznámení o národní kryptoměnové burze přišlo již v prosinci minulého roku. Indonésie má v současné době 25 licencovaných kryptoměnových burz. Tamní regulační orgán však aktuálně pozastavil vydávání certifikátů pro obchodníky s kryptoměnami.

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj vlastní názor do komentářů. Na celou zprávu portálu DealStreetAsia se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: