ICO Gamb (GAMB) – Blockchainová konkurence pro Amazon?

0

Blockchain stále hledá cestu k mainstreamovému využití. Jedním z očividných využítí je vytvoření férového, digitálního tržiště ve stylu Amazonu. Společnost Gambio vyvíjí novou platformu Gamb, se kterou chce konkurovat právě společnostem, jako je Amazon. 

Decentralizované tržiště

Důvodů, proč by mělo vzniknout opravdu decentralizované tržiště, je hned několik. V první řadě vznikne bezvadně konkurenční prostředí, kde mají opravdu všichni stejné podmínky. Amazon si na svých stránkách může určovat v podstatě cokoliv. A přestože na jejich platformě figuruje mnoho obchodníků, tak ne všichni budou mít stejné podmínky. Už jen fakt, že Amazon zde bude mít naprosto výsadní postavení, ohýbá rovnost na trhu.

Obchodníci také musí platit Amazonu poplatky za to, že mohou prodávat na jejich platformě. To se samozřejmě projeví na konečné ceně produktu a ovlivní ji to negativně ve vztahu k zákazníkovi. Nepřijémné jsou také taktiky jako kopírování úspěšného zboží. Amazon má všechna čísla o prodejích a může vytvořit svou kopii úspěšného produktu a následně jej propagovat a zničit tak konkurenci na své síti.

Gambio přichází s nápadem, kde tržiště nebude ovládat jedna společnost, nýbrž rada různých společností, které budou působit na té samé síti. Tato rada bude tvořena společnostmi, které budou držet dostatečné množství GAMB tokenů. Následně budou moci společně rozhodovat o pravidlech na síti. Gambio si bohužel ponechává všechny rozhodovací práva, takže se dá pochybovat o tom, jestli se vůbec jedná o decentralizaci, anebo jestli jde o marketingovou fintu s použítím slova blockchain.

Gambio tak nastoupilo cestu, která je sice správná, ale společnot bohužel zvolila špatný přístup. Decentralizace v oblasti digitálního obchodu bude výhodná pro všechny zúčastněné strany. Musí to být ovšem opravdová decentralizace a ne decentralizace pro několik málo vyvolených.

Hlavní informace:

  • Decentralizované (minimálně) tržiště
  • Blockchain jako rozhodovací mechanismus
  • Zazemí v podobě rozsáhlé společnosti
  • Proof of stake
  • Hlasování o vývoji platformy

Kompletní analýzu ICO Gamb (GAMB) najdete na Trading11. 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na