ICO Blockchain.io (BCIO) – Nová burza určená pro evropský trh

0

Kryptoměny potřebují kvalitní infrastrukturu. V tomto kontextu není infrastruktura myšlena jako silnice, nýbrž jako kanály, přes které se kryptoměny budou obchodovat. Blockchain.io chce vytvořit semi-decentralizovanou burzu, která bude fungovat podle evropského práva. 

Regulace, decentralizace a fiat

Nová burza Blockchain.io bude mít několik výhod a nyní se podíváme na ty hlavní. V první řadě je to kompatibilita s evropskou legislativou pro finanční instituce. Blockchain.io pochází z Francie a má ve svém týmu lidi, kteří se pohybovali v nejvyšších sférách francouzské politiky a finančnictví. Díky tomu by měla tato burza být regulována.

Tomuto slibu se dá věřit, protože tvůrci projektu se zároveň již dlouho pohybují v blockchain prostoru. Vytvořili totiž jednu z prvních evropských burz, která se jmenuje Paymium. Ta vznikla v roce 2013 a nikdy nebyla hacknuta. Je ovšem nutné zmínit, že burza si nenašla výraznější skupinu uživatelů a objem obchodů je zde minimální.

Paymium bude ale hlavně komplementární službou k projektu Blockchain.io. Díky tomu, že Paymium umožňuje směnu za fiat, tak v rámci projektu bude okamžitě možné obchodovat vůči euru. Další výhodou, na kterou si ale budeme muset počkat, je možnost využít decentralizovanou verzi. Někdy v roce 2019 by měla být spuštěna i decentralizovaná verze burzy. To vytváří dobrý základ pro obchodování v decentralizovaném prostředí, ale zároveň netlačí uživatele do toho, aby zde obchodovat museli. Bude prostě na výběr mezi centralizovanou a decentralizovanou verzí.

Burza Blockchain.io tak bude kombinací několika technologií a zároveň by měla přinést regulované prostředí, kde budou moci Evropané bezpečně obchodovat. Každá další bezpečná burza je přínosem pro vývoj kryptoměnového prostoru. Jestli tým projektu uspěje v rámci silné konkurence, je ovšem nejasné.

Hlavní informace:

  • Nová evropská burza
  • Semi-decentralizace
  • Regulace přes francouzské finanční orgány
  • Navazuje na službu Paymium
  • Zkušený tým s kontakty do nejvyšší politiky
  • Dlouhá mapa vývoje a decentralizace přijde až později

Kompletní analýzu projektu Blockchain.io (BCIO) najdete na Trading11. 

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na