[Hot news] Vyhledávání pro „koupit Bitcoin“ zaznamenalo nejvyšší čísla od června 2019!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Zajímavý start roku 2020 přinesl zvýšení obchodního zájmu nejen na kryptoburzy. Data Google Trends ukazují, že vyhledávání termínů Bitcoin a altcoiny je rekordní od srpna 2019.

Cena Bitcoinu přitahuje pozornost

Největší digitální aktivum začalo rok obchodováním na 7 170 USD. V čase psaní tohoto článku je cena na 10 350 USD, což je nárůst o 44 % za méně než 44 dní.

Významné pohyby cen obvykle přitahují pozornost mas. Google Trends to potvrzuje. Vyhledávání termínu „Bitcoin“ se za posledních pár týdnů navýšilo. Naposledy byla ta čísla takto vysoká v průběhu prvního týdnu srpna 2019. Jak Cryptopotato informoval na začátku ledna 2020, nejvíce se tyto termíny vyhledávaly v zemích: Nigérie, Jižní Afrika, Rakousko, Ghana a Švýcarsko. Zajímavé je, že tyto země pořád generují největší počet vyhledávání.

Zájem o koupi Bitcoinu roste také

Je též důležité poznamenat, že vyhledávání termínu „koupit Bitcoin“ taky roste. Je to možná i důležitější, protože to indikuje zvýšený zájem o koupi bitcoinů. Navíc, vyhledávání pro „Bitcoin“ roste i v obdobích, kdy jeho cena klesá.

buy_bitcoin_chart

Většina alternativních kryptoměn také přinesla zajímavé výsledky. Vyhledávání pro slovo „kryptoměna“ též roste.

Zájem institucí též roste

Data, která máme z vůbec první regulované Bitcoin Investment Trust (GBTC) spravované Grayscale napovídají, že zájem institucí též roste.

Grayscale Premium Data. Source: Grayscale.co

Závěr

Podle nárůstu vyhledávání termínu Bitcoin a dalších termínů jako jsou altcoiny nebo kryptoměny je zjevné, že i mezi lidmi opět roste zájem o kryptoměny. Může tak velmi snadno dojít k další vlně FOMO, které by nahrával i fakt, že cena Bitcoinu po propadu opět vystřelila prudce vzhůru.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře