[Hot news] Objem obchodování kryptoměn se za rok 2019 zvýšil o 600%

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Spící bitcoinové adresy se opět probouzejí • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Kryptovelryba tvrdí, že altcoiny v dalším cyklu býčího trhu propadnou • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Ethereu se podařilo dosáhnout vytoužené...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Informační a datová platforma CoinGecko vydala výroční zprávu, ve které se zabývala klíčovým technologickým vývojem v minulém roce. Jednou z nejvýraznějších statistik je, že objem obchodů BTC v roce 2019 vzrostl o 600%.

Zvýšený objem obchodu

CoinGecko poskytuje údaje o tržních limitech, objemu obchodování a vývoji kódu. Roční zpráva za rok 2019 detailně popsala technologický rozvoj, tržní ekonomiku a psychologii a očekávání do letošního roku.

Z hlediska tržního objemu obchodování trh neustále roste. Zpráva také obsahuje několik dalších optimistických ukazatelů například adopci kryptoměn nebo slavné společnosti, které vstoupily v minulém roce do kryptosvěta.

Celková tržní kapitalizace trhu vzrostla 44,1% a v průběhu roku tak získala 60 miliard USD, kde rok zakončila na hodnotě 180 miliard amerických dolarů. Objem obchodování vzrostl téměř o 600%.

Bitcoin se v roce 2019 stal nejvýkonnějším aktivem, kde v průběhu roku získal 95%, ačkoliv vykazoval volatilitu v rozmezí od 3500 do 13 500 USD. Stal se tak mnoho násobně výkonnější než zlato nebo stříbro.

Pokud se podíváme na altcoiny, za rok 2019 zaznamenal XRP pokles 45%. Kryptoměna Ethereum zaznamenala za minulý rok pokles hodnoty o 2%, zatímco Bitcoin Cash a Litecoin získaly 38%.

Závěr

Analytici a odborníci očekávají, že rok 2020 bude velmi optimistický pro kryptoměny a technologii blockchain. Uvádí, že letošní rok se stane rokem důležitých oznámení a vývojů pro celé odvětví.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře