[Hot news] Bitcoin prudce stoupá, je zpět nad 10 000 USD

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Podpora v prodejních objemech poslala Bitcoin daleko nad 10 000 USD.

Cena Bitcoinu vyskočila o 400 USD během 30 minut. A to z 9 850 USD na momentálních 10 250 USD (v době psaní článku).

Po překonání hranice 10 000 USD, poprvé v 6 měsících, cena Bitcoinu krátce spadla pod tuto hranici. Nicméně, nyní se zdá, že s jistotou prolomil psychologickou cenu.

Náhlý vzestup ceny vedl k rozdílům napříč různými kryptoburzami. Zatímco některé burzy stále ukazují hodnotu pod 10 000 USD, ostatní – jako BitMart – ukazují hodnotu na 10 300 USD.

Graf z Bitfinexu, kde proběhla během odstávky obrovská pumpa na trzích

Je možné, že odstávka byla také jedna z příčin abnormálního růstu…

bitcoin graf

„Byli jsme v zuřivém býčím trhu od začátku tohoto roku. Tento poslední švih je dalším jasným důkazem silné hybnosti“ citoval Decrypt Matiho Greenspana, zakladatele Quantum Economics.

Posledních několik měsíců cena Bitcoinu ukazovala na obrat ze sestupného trendu do rostoucího (bull-market). Cena Bitcoinu vyrostla o 50 % ze svého dna v posledních 3 měsících, a to z 6 600 USD. Ostatní kryptoměny se připojily do trendu, Ethereum stoupá ze svých 130 USD na momentální cenu 230 USD.

Nicméně, altcoiny překonaly Bitcoin v posledních několika týdnech, což způsobuje propad dominance Bitcoinu – jeho podíl na celkové tržní kapitalizaci – z 69 % na 63 %.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře