Hodleři preferují centralizované směnárny před DeFi kvůli bezpečnosti: Chainalysis

5
(1)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Bezpečnost je pravděpodobně hlavním problémem decentralizovaných burz (DEX) a dalších DeFi platforem. Nahrává to centralizovaným burzám, říká Chainalysis.

Hodleři preferují CEX před DeFi

Navzdory růstu odvětví hodleři preferují centralizované burzy (CEX) před DeFi kvůli bezpečnosti. Uvedla to blockchainová analytická společnost Chainalysis. Důvodem je, že decentralizované burzy jsou stále zranitelnější vůči hrozbě hacků.

Vyplývá to ze společné zprávy blockchainové datové firmy Chainalysis and burzy Bitfinex, vydané 13. října. Přesto technologický ředitel Bitfinexu Paolo Ardoino věří, že DeFi bude stále nevyhnutelně „růst a vzkvétat.“

Uživatelé nemohli přehlédnout časté hacky a další problémy, které na ně v DeFi prostoru číhají. Zpráva naopak uvádí, že rizika hacků spojených s CEX se během posledních několika let výrazně snížila. Celková hodnota ukradená z centralizovaných kryptoplatforem podle analytiků mezi lety 2018 a 2021 klesla o 58 %.

Počet útoků na centralizované burzy nadále klesal i letos. V roce 2022 bylo dosud z CEX ukradeno 80 milionů dolarů. Pro srovnání: 972 milionů dolarů bylo ukradeno v roce 2018 a 413 mil. USD v roce 2021.

Chainalysis říká, že hacky v DeFi zažívají boom

Jak dále uvádí analytici společnosti Chainalysis, hacky související s DeFi nyní představují 96 % ztrát způsobených krádežemi v kryptosektoru. V roce 2022 již dosáhly 2,2 miliardy dolarů, a to ještě ani není konec roku.

Je třeba dodat, že studie byla omezena na služby a protokoly a nezohledňuje krádeže z non-custody osobních peněženek.

Doufáme, že v blízké budoucnosti zveřejníme výzkum týkající se osobních peněženek, uvedl mluvčí společné zprávy.

Data podle ředitelky výzkumu v Chainalysis Kim Grauerové jasně ukazují, že CEX již nejsou hlavním cílem pro hackery, jako tomu bylo v počátcích kryptoměn. Tyto platformy výrazně zapracovaly na zabezpečení a útočníci si tak vybírají snadnější cíle v DeFi prostoru.

Dále uvedla:

V našem průzkumu jsme zjistili, že mnoho krypto fundamentů bylo letos pozoruhodně stabilních, a to navzdory turbulencím na trhu. Hodleři drží, a pokud něco, viděli jsme nárůst akumulace krypta dlouhodobějšími držiteli. Velká část těchto kryptoměn je držena na centralizovaných burzách.

Závěr

Celková hodnota uzavřená v inteligentních kontraktech souvisejících s DeFi dosáhla v listopadu loňského roku vrcholu 180 miliard dolarů a následně klesla na 53 miliard dolarů. I v bear marketu však podvodníci a hackeři nespí a velká část těchto zlodějů působí jako piráti v bouřlivých vodách počátků DeFi.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: