HODLeři během propadu nakoupili Bitcoin za 1,7 miliard USD

5
(2)

V úterý 16. dubna, zatímco cena klesla pod 63 000 dolarů, bylo na akumulační adresy odesláno rekordních 27 700 bitcoinů.

Podle nejnovějších údajů společnosti CryptoQuant bylo na akumulační adresy během jediného dne mezi 16. a 17. dubnem odesláno více než 27 700 BTC. Celková hodnota činila 1,75 miliardy USD – což je nový denní rekord pro Bitcoin. Předchozí rekord, při kterém obchodníci za jediný den na akumulační adresy odeslali 25 500 BTC, byl zaznamenán před měsícem. Cena se tehdy rovněž pohybovala kolem hranice 63 500 USD.

Údaje ukazují, že kolem hranice 63 000 USD dochází ke zvýšené míře motivovaných nákupů. To naznačuje, že oddaní investoři si zachovávají důvěru v hromadění a dlouhodobé držení bitcoinu. Akumulační adresa je bitcoinová peněženka, která nevykazuje žádné předchozí výběry a drží zůstatek vyšší než 10 BTC. Tyto adresy byly prověřeny, aby se vyřadily peněženky spojeny s těžaři či kryptografickými burzami.

Adresy také musejí být aktivní alespoň jednou za posledních sedm let. Několik tržních analytiků včetně pseudonymního obchodníka Rekt Capital naznačilo, že prvních několik měsíců tohoto roku může být poslední dobou, kdy si investoři mohou Bitcoin koupit za “výhodné ceny”. Rekt vysvětlil, že nedávný propad byl očekávanou součástí propadu před halvingem.

graf btc Zdroj: Rekt/tradingview.com
Zdroj: Rekt/tradingview.com

Jakmile Bitcoin opustí oblast opětovné akumulace, půjde do parabolického vzestupného trendu. Historicky tato fáze trvala něco málo přes rok (~385 dní), nicméně s potenciálním zrychleným cyklem, který probíhá nyní, se toto číslo může v tomto cyklu zkrátit na polovinu,” dodal Rekt.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img