Hledáte až 11% dividendový výnos? Analytici navrhují tyto dvě dividendové akcie

5
(3)

Na našem ekonomickém horizontu se hromadí silný protivítr, který je v tuto chvíli jen několika mračny na okraji horizontu. Bohužel experti zatím neumějí předpovědět, co bude následovat.

Defenzivní postoj investorů

Mezi protivětry patří faktory, o kterých všichni víme: přetrvávající inflace, vyšší úrokové sazby a přísnější měnová politika Fedu. Dále zpřísněné podmínky pro poskytování podnikatelských a spotřebitelských úvěrů. A taky rychle rostoucí vládní dluh, který s 33,57 miliardami dolarů dosahuje již 103 % celkového HDP. O těchto protivětrech čteme již několik let. Nevíme však, zda a kdy se někdy spojí v mohutnou bouři.

Toto je možná nejnebezpečnější doba, jakou svět zažil za poslední desetiletí. I když doufáme v to nejlepší, připravujeme firmu na širokou škálu následků, abychom mohli klientům trvale poskytovat služby bez ohledu na prostředí.

– Jamie Dimon, generální ředitel banky JPMorgan. Zdroj: finance.yahoo.com

Z toho vyplývá, že investoři musí zaujmout defenzivní postoj při doplňování portfolia. A to přirozeně povede investory k dividendovým akciím s vysokým výnosem. Tyto výnosné akcie nabízejí určitou míru ochrany proti inflaci i znehodnocení akcií tím, že poskytují stabilní tok příjmů.

V této souvislosti někteří špičkoví analytici dali palec nahoru dvěma následujícím dividendovým akciím s výnosem až 11 %.

Blackstone Secured Lending (BXSL)

První na řadě je Blackstone Secured Lending, BDC společnost pro rozvoj podnikání (business development company – BDC), která působí pod širším zastřešením společnosti Blackstone asset management. BXSL působí v sektoru finančních služeb a poskytuje kapitálové a úvěrové služby soukromým společnostem na trhu USA. A to v celé řadě odvětví, včetně veterinární péče, pojišťovnictví a kabelových komunikačních distributorů. Mezi hlavní odvětví zastoupená v portfoliu společnosti BXSL patří software a zdravotnictví.

Podle čísel má BXSL v portfoliu investice v reálné hodnotě 9,3 miliardy USD. Ty jsou tvořeny převážně prioritními zajištěnými úvěry s první zástavou, což je 98,4 % z celkového objemu, a 98,7 % z celkového objemu je tvořeno nástroji s pohyblivou úrokovou sazbou. Ke konci 2. čtvrtletí 23. roku má BXSL aktuální investice ve 180 společnostech.

V tomto posledním vykázaném čtvrtletí dosáhla společnost BXSL celkových výnosů z investic ve výši přibližně 290 milionů dolarů. To bylo o 55 % více než v předchozím roce a překonalo to prognózu o 14,5 milionu dolarů. V konečném součtu společnost BXSL vykázala čistý investiční výnos ve výši 1,06 USD na akcii. Tento výsledek překonal odhady o 3 centy na akcii.

BXSL pětinásobně převyšuje výnos S&P 500

Společnost BXSL nedávno zvýšila pravidelnou dividendu na kmenové akcie o 10 % na 77 centů, jejíž výplata je naplánována na 26. října letošního roku. Při roční sazbě 3,08 USD nabízí tato dividenda solidní výnos 11,5 %, čímž více než 5x převyšuje průměrný dividendový výnos společností kótovaných na burze S&P.

Na analytika společnosti Truist Marka Hughese zapůsobilo vysoce kvalitní portfolio BXSL a její schopnost udržet si dividendu. Pětihvězdičkový analytik o akciích píše: „Vysokou kvalitu portfolia Blackstone Secured Lending podtrhuje nízký podíl příjmů PIK a vysoké dividendové krytí…, akcie Blackstone Secured Lending jsou podle našeho názoru přesvědčivé na základě poměru ceny k NAV. Zejména pokud je hodnotíme v kontextu návratnosti vlastního kapitálu společnosti a kvality jejího investičního portfolia…”

Při pohledu do budoucna hodnotí Hughes akcie BXSL jako „Buy“ a jeho cílová cena je nyní stanovená na 29 USD. Znamená to, že akcie v příštím roce posílí o 8,3 %.

Equitrans Midstream (ETRN)

Další na našem „dividendovém seznamu” je Equitrans, společnost z odvětví těžby ropy a zemního plynu. Firmy z oblasti středního proudu jsou důležitým článkem energetického řetězce. Převádí uhlovodíkové produkty z těžebních oblastí a vrtů do rafinérií, terminálů a skladů. Zde je mohou maloobchodníci odebírat a prodávat koncovým uživatelům. Společnost Equitrans se zaměřuje na své aktivity v Appalačském regionu. Konkrétně v oblasti, kde se stýkají státy Pensylvánie, Ohio a Západní Virginie. Jedná se o jednu z nejbohatších oblastí těžby zemního plynu v Americe, která tvoří jádro rozsáhlé středněproudé sítě této společnosti.

V poslední finanční zprávě za druhé čtvrtletí však společnost vykázala celkové tržby ve výši 318,5 milionu dolarů, což je o 3 % méně než v předchozím čtvrtletí. A téměř o 7,9 milionu dolarů méně, než se předpokládalo. Hospodářský výsledek společnosti byl avšak i tak solidní a činil 9 centů na akcii podle ukazatelů mimo GAAP. Tento výsledek překonal prognózu o 4 centy na akcii.

Equitrans má rozsáhlé pole působení

Dividendová historie této společnosti sahá až do roku 2019 a od roku 2020 se dividenda drží na stabilní úrovni. Tato současná stabilní výplata činí 15 centů na kmenovou akcii, tedy 60 centů ročně. Její dividendový výnos činí 6,3 %.

Odborník na tuto akcii z Goldman Sachs John Mackay, který píše o této společnosti, si pochvaluje rozsáhlou působnost společnosti Equitrans. Dále poznamenává, že její aktiva jsou atraktivní jak pro investory, tak pro firmy zabývající se fúzemi a akvizicemi.

Vzhledem ke strategickému působení společnosti ETRN v oblasti shromažďování a přenosu v Appalačské pánvi, relativní velikosti EV a jasným peněžním tokům plynoucím z řešení MVP považujeme společnost ETRN za potenciální cíl fúzí a akvizic. Aktiva společnosti ETRN jsou podle našeho názoru vysoce strategická v jádru JZ Marcellus a Utica s propojením na všechny hlavní mezistátní plynovody v regionu.

– John Mackay, zdroj: finance.yahoo.com

Do budoucna tyto komentáře podporují rating Buy analytika Goldman Sachs, který je spojen s cílovou cenou 11,50 USD. Což naznačuje zisk téměř 21 % v horizontu jednoho roku. S připočtením dividendy může tento výnos dosáhnout 27 %.

Celkově se Equitrans může pochlubit silným nákupním hodnocením od konsensu analytiků, a to jednomyslně – na základě tří nedávných pozitivních hodnocení akcií.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img