#HCPP20 – Hacker kongres v Praze se blíží, “Digitální totalita” jako hlavní téma!

4
(4)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Paralelní Polis, z pražských Holešovic, tento rok organizuje již 7. ročník Hackers Congress Paralelní Polis. Každý rok tým organizátorů zve do Prahy velká jména z rozličných oblastí jako je kryptoanarchie, hackerství, sdílená ekonomika, liberalismus nebo kryptoměny. Tento rok je hlavním tématem “Digital Totality”. Na kongres, který se koná od 2. do 4. Října 2020, potvrdili účast řečníci jako jsou Rick Falkvinge, Ricardo Spagni alias “Fluffy Pony”, Smuggler nebo Paul Rosenberg.

Pavol Lupták

Pavol Lupták, spoluzakladatel Paralelní Polis a jeden z organizátorů říká:

“Téma letošního HCPP20 kongresu Digital Totality jsme vybrali ještě před globální pandemií COVID-19. Vůbec jsme netušili, že toto téma během pár měsíců BUDE TAK AKTUÁLNÍ. Práh digitální totality jsme již překročili a je nejvyšší čas použít všechny prostředky na to, abychom se do ní zcela nezhroutili.”

V minulých letech se na kongresu představily přední osobnosti domácí i světové krypto-scény, jako např. filozof a spisovatel Nassim Nicholas Taleb (autor knihy Černá labuť), popularizátor bitcoinu Andreas Antonopoulos, autor manifestu kryptoanarchie Timothy C. May nebo Lyn Ulbricht, matka zakladatele nejznámějšího internetového dark marketu Silk Road Rosse Ulbrichta.

Účast na letošním ročníku prozatím přislíbil mj. bývalý hlavní vývojář anonymní kryptoměny Monero Riccardo Spagni alias Fluffy Pony, zakladatel Pirátské strany Rick Falkvinge, spisovatel Paul Rosenberg nebo kryptoanarchisté a “privacy extremists” Smuggler a Frank Braun.

Letošní Hackers Congress by měl představit možná řešení a názory na to, jak velké riziko představuje plošné špehování ze strany států i korporací, jak uniknout z hledáčku dronů, kamer a jak se vyhnout totalitním praktikám zavedených v důsledku pandemie COVID-19, které jsou spojeny s drastickou invazi do soukromí. Předešlé tři konference HCPP byly několik měsíců dopředu úplně vyprodány s tím, že poslední lístek se prodává za 1 bitcoin (aktuální kurz je přibližně 215.000 Kč za 1 BTC).

HCPP20

Program začíná v pátek 2. října ve 13:00 a končí v neděli 4. října v 18:00. Oficiálním jazykem je angličtina.

Prodej vstupenek byl spuštěn 1. července. Platba je možná v Bitcoinech (BTC), Litecoinech (LTC) nebo Moneru (XMR).

Kongres se bude konat v Praze v budovách Paralelní Polis (Dělnická 43) a La Fabrika (Komunardů 1001/30).

Více informací o vstupenkách a řečnících najdete na: https://digital-totality.hcpp.cz/

Nejnovější informace najdete na profilech Paralelní Polis na Twitteru, Facebooku a LinkedInu.

Tak se uvidíme na kongresu!

Tým kryptomagazínu.cz se bude účastnit kongresu stejně jako loni. Nyní po rozhovoru s Pavolem Luptákem se těšíme o to víc. Řekl nám co vše nás tam čeká, co se bude probírat, a jak je taková konference náročná. Laťku nastavil opravdu vysoko. Celý rozhovor brzy zveřejníme.

Pokud tedy nechcete kupovat onen poslední lístek za 1 BTC, nezapomeňte si je včas obstarat. Jestliže umíte anglicky, můžeme vám garantovat, že to bude stát za to!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img