Hardwarové kryptoměnové peněženky jdou na dračku i přes krizi na trhu kryptoměn

5
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Prodeje hardwarových kryptopeněženek rostou s tím, jak vlastníci kryptoměn stahují své coiny a tokeny z centralizovaných burz.

Hardwarové peněženky jdou na dračku

Poskytovatelé hardwarových peněženek hlásí nárůst příjmů, navzdory medvědím trhu.

Společnost Glassnode zabývající se analýzou blockchainu nedávno označila medvědí trh v roce 2022 za nejhorší v historii. Navíc k němu dochází během dalších negativních událostí, jako je válka na Ukrajině, hrozící krize a  rostoucí inflace, ve spojení s vážnými problémy některých velkých krypto společností.

Přesto je zde skupina účastníků kryptomarketu, investorů, kteří se zdají být těmito problémy neovlivnění. Vlastníci včetně hodlerů nadále stahují krypto z burz, což je specifikum tohoto bear marketu.

Z toho nyní těží poskytovatelé hardwarových peněženek, kteří hlásí nebývalé úspěchy a prodeje trhají rekordy.

Jak uvedl Pascal Gauthier, generální ředitel výrobce hardwarové peněženky Ledger, příjmy společnosti během kryptozimy v roce 2018 klesly asi o 90 %. Letos tomu tak nebylo.

„Každé čtvrtletí dosahujeme stejných příjmů jako celý rok 2020, což byl pro Ledger velmi dobrý rok. Právě teď jsme meziročně stále nahoře, což nám říká, že tento medvědí trh je jiný. Není to skutečný medvědí trh, ale spíše medvědí trh pro centralizované hodnotové nabídky.“

Investoři pochopili, kde jsou jejich mince v bezpečí

Gauthier prozradil, že po prohlášení Coinbase o ztrátách a nepřímému přiznání, že uživatelé nejsou chráněni v případě bankrotu, se s prodeji roztrh pytel. Uvedl:

„Po zveřejnění této zprávy jsme vydělali 2 miliony dolarů denně, ale byl to jen peak, protože se s Coinbase ve skutečnosti nic špatného nestalo. Lidé si právě uvědomili, že jejich kryptoměna [na centralizovaných burzách] není v bezpečí.“

„Nyní jsme svědky asi šestinásobného nárůstu tržeb z týdne na týden,“ dodal Gauthier s odkazem na problémy platformy Celsius a dalších.

„Lidé zjišťují, že držet své coiny na burzách a u custodianů může být velmi riskantní, takže přirozeně hledají možnosti vlastní úschovy,“ dodal Josef Tětek ze společnosti vyrábějící peněženku Trezor.

Závěr

Kryptoinvestoři nepřestali stahovat kryptoměny z centralizovaných burz ani při propadu cen. To značí, že tento cyklus je pravděpodobně řízen spíše velkými institucionálními hráči, než retailem. Úkaz potvrzují data od výrobců hardwarových peněženek, kteří hlásí dokonce až rekordní prodeje.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img