Hammond: Kryptoměny by mohly poskytnout Londýnu výhodu oproti Evropě

4.9
(7)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Britský politik a bývalý ministr financí Spojeného království, Phillip Hammond, před nedávnem uvedl, že digitální aktiva mohou zmírnit finanční narušení po brexitu, kterým UK prochází. Prohlásil, že pokud Londýn nebude brát kryptoměnový průmysl vážně, riskuje, že bude překonán svými evropskými konkurenty.

Hammond: Kryptoměny poskytnou výhodu

Bývalý ministr financí Philip Hammond před nedávnem poskytl rozhovor pro zpravodajský portál City AM. Bývalý člen Konzervativní strany v rozhovoru prohlásil, že Spojené království by se mělo přesunout od brexitu k digitálním měnám.

Británii by digitální aktiva mohly zajistit svůj finanční status. Dle jeho slov bitcoin a další kryptoměny se budou v blízké budoucnosti stále více využívat na makroekonomické úrovni. V rozhovoru prohlásil:

„Osobně si myslím, že tempo je nyní nezastavitelné. Musíme postupovat rychleji a efektivně, abychom zajistili pozici Londýna v Evropě.“

Hammond přidal varování, že ignorování této třídy aktiv není vůbec moudré, jelikož mnoho evropských národů je začalo pomalu přijímat. V rozhovoru se britský politik také věnoval tématu regulací.

Hammond lituje, že britské úřady zanedbávaly kryptoměnový průmysl v zemi. Předpovídá, že technologie blockchain podpoří budoucí obchodní systém. Philip Hammond je sám zainteresovaný v kryptoměnovém start-upu Copper. Prohlásil:

„Regulátoři byli silně rozptýleni. Musíme postupovat velmi rychle, abychom ukázali, že tato technologie je uznávána a přijímána zákonodárci a regulačními orgány ve Spojeném království.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 48 860 USD dle KMC.

Závěr

Zatímco se většina Britů staví ke kryptoměnám otevřeně, centrální banka Spojeného království rozhodně není fanouškem digitálním aktiv. Časem by se však kurz mohl obrátit. Celý rozhovor Philipa Hammonda pro City AM si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte navštívit také náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: