Grummes: Cena zlata do léta dosáhne 2 535 dolarů

5
(9)

Trh se zlatem po dosažení rekordních maxim nadále konsoliduje, a přestože má cena prostor k dalšímu poklesu, jeden z tržních stratégů uvedl, že drahý kov nakonec zamíří výše.

Florian Grummes, výkonný ředitel společnosti Midas Touch Consulting, ve svém nejnovějším tržním komentáři uvedl, že růst zlata nad 2 200 USD za unci definitivně ukončil 13letou korekční a konsolidační fázi, kdy se ceny opakovaně pohybovaly mezi 1 900 a 2 075 USD za unci.

Bez ohledu na krátkodobá oslabení nebo přechodné konsolidace to pravděpodobně znamená pouze začátek dalšího významného vzestupného trendu v sektoru drahých kovů,” napsal.

Ačkoli existuje riziko, že ceny klesnou zpět na úrovně předchozího maxima kolem 2 075 USD, Grummes odhaduje, že ještě letos uvidíme zlato na 2 535 USD za unci. Dodal, že tyto korekce by investoři měli považovat za nákupní příležitost. Očekává, že zlato dosáhne svého cíle do tří měsíců.

V současné době se zdá, že trh drží support nad úrovní 2 150 USD za unci. To byla úroveň, která na začátku prosince vyvolala výrazné výprodeje. Dubnové futures kontrakty na zlato se naposledy obchodovaly na úrovni 2 166,20 USD, což představuje denní pokles o 0,66 %.

Lze předpokládat, že po dvou a půl měsíční konsolidaci probíhající rally pravděpodobně neskončí již po třech týdnech. V případě pochybností může nový růstový trend rychle pokračovat, ale s určitou volatilitou.

Florian Grummes

Jedním z důvodů, proč je Grummes optimistický, že korekce bude krátkodobá, je to, jak málo pozornosti se průlomové rally zlata dostalo ze strany běžných investorů a mainstreamových médií.Nálada na trhu je stále neutrální a prozatím nepředstavuje překážku pro vyšší ceny,” uvedl. Dodal, že s rostoucími riziky na přehřátých akciových trzích a potenciální ekonomickou nejistotou je jen otázkou času, kdy investoři začnou věnovat pozornost zlatu jakožto bezpečnému aktivu.

Číňané ve velkém nakupují

Samozřejmě to nejsou všichni investoři, kteří drahé kovy ignorují. Zatímco západní investoři nadále kupují akcie tzv. “Velké sedmičky”, obchodníci v Asii mají plné ruce práce s nákupem zlata. Grummes se domnívá, že čínští investoři budou drahý kov nadále kupovat, protože si berou příklad z vlády.

Čínská lidová banka zvyšuje své rezervy již 16 měsíců v řadě. Jen minulý měsíc nakoupila 12 tun. „Čína dominuje trhu s fyzickým zlatem díky silné poptávce ze strany centrální banky a nákupní horečce na začátku Roku draka. Prostřednictvím arbitrážních obchodů je trh s papírovým zlatem na Západě stále více pod tlakem. Celkově zůstává makroekonomické prostředí pro cenu zlata velmi příznivé,” dodal.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img