Grayscale přidává do kryptofondů 1 miliardu dolarů za 24 hodin

7
ptak ptaci bird vecer kryptomagazin
Zdroj: pixabay.com

Největší světová firma zabývající se správou kryptoměn doplňuje fondy. Grayscale uskutečnila nákup obrovského množství kryptoměn v hodnotě 1 miliardy dolarů za pouhých 24 hodin.

Grayscale přidává do kryptofondů 1 miliardu

V tweetu zveřejněném 9. dubna společnost Grayscale odhalila, že její celková spravovaná aktiva (AUM) činí 46,1 miliard dolarů.

O den dříve přitom společnost Grayscale v samostatném tweetu oznámila, že drží v kryptoměnách celkem 45,1 miliardy dolarů, což naznačuje, že správce kryptoměn zvýšil své podíly o miliardu dolarů během 24 hodin.

Akumulace altcoinů

Probihající altcoinová sezóna láká také instituce a velké investory do rizikovějších vod kryptotrhu. Grayscale je ve fázi akumulace jiných kryptoměn, než je Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). Tyto dvě mince přitom dosud tvořily více než 97 % podílů společnosti.

Data z platformy pro obchodování s krypto futures a informační platformy Bybt ukazují, že Grayscale za posledních 30 dní zvýšil své podíly ve čtyřech altcoinech. Za poslední měsíc společnost Grayscale koupila 36 215 litecoinů (LTC), 5 566 271 stellarů (XLM), 23 105 jednotek Zcash (ZEC) a 923 mincí Bitcoin Cash (BCH).

Odtok BTC

Co se týče hlavních fondů, zde za posledních 30 dní odteklo z bitcoinového trustu společnosti Grayscale (GBTC) 1 004 BTC, zatímco Ethereum Trust (ETHE) zaznamenal ve stejném časovém horizontu odliv 1 363 ETH. To doplňuje celkový obrázek, kdy, jak se zdá, instituce naskakují na vlnu altcoinového ráje a pravděpodobně hodlají využít altseason.

Novinky společnosti

Společnost Grayscale Investments minulý měsíc oznámila, že klientům nabídne 5 nových krypto trustů, které zahrnují Chainlink (LINK), Basic Attention Token (BAT), Decentraland (MANA), Filecoin (FIL) a Livepeer (LPT).

Z podání z 5. dubna u americké Komise pro cenné papíry (SEC) pak vyplývá, že společnost Grayscale, zabývající se nákupem a správou kryptoměn, se chystá převést svůj Bitcoin Trust na fond, který bude obchodovatelný na burze, tedy na bitcoinové ETF.

Závěr

Grayscale uskutečnila nákup signifikantního množství kryptoměn. Šlo o navýšení spravovaných altcoinů v hodnotě 1 miliardy dolarů za pouhých 24 hodin. Mezi doplněné krypto patřil LTC či XLM, zatímco BTC a ETH fondy za poslední měsíc zaznamenaly menší odliv.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře