Grayscale Bitcoin ETF zaznamenal nejnižší odliv od konverze

4.5
(4)

GBTC společnosti Grayscale zaznamenal v pátek 23. února výběry ve výši 44,2 milionu dolarů, což představuje nejnižší denní objem od přechodu na ETF.

V posledních několika dnech dosáhl fond Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) nejnižšího odlivu, což signalizuje zpomalení objemu výběrů. Do konce ledna GBTC vykázal výběry v celkové výši 5,64 miliardy dolarů, přičemž jen 22. ledna z něj odešlo 640 milionů dolarů. V únoru došlo k poklesu odlivů, které zatím činily 1,8 miliardy dolarů. Od svého založení GBTC zaznamenal celkové výběry ve výši 7,4 miliardy dolarů.

Naproti tomu ETF IBIT společnosti BlackRock nastřádal od svého spuštění více než 6,6 miliardy dolarů. Následuje FBTC s více než 4,7 miliardy dolarů kapitálu a třetí pozici zaujímá ARK 21Shares s přílivem 1,4 miliardy dolarů.

Odtoky z GBTC

Výrazné odtoky z GBTC se však očekávaly. Schválení spotového ETF americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) 10. ledna otevřelo držitelům GBTC dveře ke konverzi a odkupu jejich akcií.

Dříve museli investoři prodávat své podíly na sekundárním trhu. Podle analytiků investoři v posledních týdnech také “rebalancovali” svá portfolia a přešli k ETF s nižšími poplatky. GBTC si účtuje 1,5% roční poplatek za správu, což momentálně představuje nejvyšší sazbu na trhu.

Mohou mít aktiva osekaná třeba o 90 %, a přesto vydělají více než všichni ostatní emitenti dohromady.

Nate Geraci, prezident ETF Store

Grayscale má však před sebou další překážku. Nedávno zkrachovalá kryptoměnová společnost Genesis Global Holdco získala soudní povolení prodat akcie GBTC v hodnotě 1,3 miliardy dolarů, aby mohla vyplatit investory.

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img