Graf bitcoinu potvrzuje $24.7K a analytik tvrdí, že se nic se nezměnilo

2.6
(7)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Bitcoin výrazně neprorazil ani nepropadl, ale status quo stále zahrnuje riziko výletu do ,,medvědího ráje” ceny BTC. Bitcoin podle grafu zůstal pod 26 000 USD až do týdenní uzávěrky 3. září, když analýza smetla příliš medvědí náladu obchodníků.

Týdenní uzávěrka ceny BTC staví do centra pozornosti 25 900 dolarů

Údaje z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly, že cena BTC se o víkendu vyhýbala volatilitě a pohybovala se v úzkém rozmezí 200 USD.

Absence pohybu poskytla účastníkům trhu solidní pocit deja vu. Podobné chování bylo totiž pozorováno během srpnového měsíčního závěru.

Když byly z grafů vymazány všechny stopy po dvou událostech volatility z minulého týdne – zahrnujících správce kryptoaktiv Grayscale a regulační orgány Spojených států, obchodníci zvažovali dopad různých potenciálních úrovní týdenního uzavření.

“Pokud jde o strukturu trhu, ještě jsem neviděl uzavření těla svíčky pod červnovým HL nebo 25,9 tisíce dolarů,” napsal populární obchodník Skew v části vlákna X (dříve Twitter).

Skew odkázal na vyšší minimum (HL) pod 25 000 USD, přičemž 25 900 USD je klíčovou linií v písku, kterou je třeba tento týden dobýt zpět.

“To je důležité, protože pokud bude 1W close pod ní a cena bude tuto oblast obchodovat jako rezistenci na začátku příštího týdne, to by znamenalo pohyb níže směrem k předchozí 1W rezistenci ~ 24,3 tis. dolarů,” dodal.

Pokud se podíváme dále do budoucna, “medvědí scénář” by mohl vrátit do hry úrovně pod 20 000 USD. Býčí oživení, zahrnující znovuzískání 26 000 USD a pokračování k vyššímu minimu ve 4. čtvrtletí, bylo “méně pravděpodobné”, předpověděl Skew.

Hrozba “medvědího ráje” u bitcoinu přetrvává

Keith Alan, spoluzakladatel monitorovacího zdroje Material Indicators, shrnul události minulého týdne. Varoval před kategorickými výroky o tom, jak moc býčí nebo medvědí v tento moment Bitcoin je.

Volatilita nahoru a dolů, přišla z právního vítězství Grayscale nad Komisí pro cenné papíry (SEC). Následovalo její odložení rozhodnutí o prvních amerických burzovně obchodovaných fondech (ETF) se spotovou cenou bitcoinu.

Ve výsledku však struktura trhu s bitcoiny neprošla žádnou zásadní změnou, tvrdil Alan.

“V první den zářijové měsíční svíčky volatilita pokračuje, protože obchodníci, kteří zřejmě zapomněli, že ‘trend je váš přítel’, se drží naděje a bojují o BS narativy, které odpovídají jejich zaujatosti,” napsal v části příspěvku X dne 2. září.

“Ve skutečnosti se NIC NEZMĚNILO, protože ani průraz, ani rozpad nebyly technicky potvrzeny nebo zneplatněny.”

Příspěvek Keith Alan, zdroj: twitter.com

Alan také opakoval již existující teorii, a to že 24,750 dolarů je zóna podpory, kterou je nutné sledovat. Doprovodný graf ukazoval knihu objednávek BTC/USD na Binance, přičemž nákupní likvidita rostla bezprostředně pod spotovou cenou v zájmové zóně 24 750 USD.

Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.6 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img