Google Play zakazuje 8 „klamavých“ krypto aplikací

5
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Zpráva společnosti Trend Micro tvrdí, že v Obchodu Play je stále v provozu přes 120 falešných aplikací zaměřených na kryptoměny, z nichž některé mají více než 100 000 stažení.

Google ze svého obchodu odstranil osm údajně podvodných mobilních aplikací, které klamaly nadšence do kryptoměn účtováním poplatků za nelegitimní cloudovou těžařskou službu.

Fraudulentní mobilní aplikace se nyní staly oblíbenou metodou, jak uvést do omylu neopatrné uživatele. Poslední průzkum společnosti Trend Micro objevil osm aplikací pro Android, které si účtovaly měsíční poplatek pod falešnou záminkou provozování legitimní cloudové těžební služby.

Další analýza této záležitosti odhalila, že škodlivé aplikace hostované společností Google – vydávající se za aplikace pro těžbu kryptoměn – klamaly uživatele, aby sledovali placené reklamy a platili za službu cloudové těžby, která neexistuje.

Podle zprávy byl uživatelům nejen účtován měsíční poplatek ve výši přibližně 15 USD, ale byli také podrobeni dalším platbám za umožnění „zvýšených schopností těžby“. Některé aplikace navíc vyžadovaly platbu předem.

Údajně podvodné krypto aplikace zahrnovaly těžební služby jako BitFunds, Bitcoin Miner, Daily Bitcoin Rewards, Crypto Holic, MineBit Pro, Bitcoin 2021 a Ethereum (ETH) – Pool Mining Cloud. Seznam také obsahuje službu krypto peněženky s názvem Bitcoin (BTC) – Pool Mining Cloud Wallet.

Podvodných aplikací je mnohem více

Přestože byla výše uvedená zjištění nahlášena na Google Play a byla z obchodu Play Store repetentně odstraněna, Trend Micro tvrdí, že zaznamenal řadu dalších podvodných aplikací, které byly staženy více než 100 000krát.

„Tyto aplikace, které nemají schopnost těžit kryptoměny a podvádějí a nutí uživatele ke sledování reklam v aplikacích, postihly od července 2020 do července 2021 po celém světě více než 4500 uživatelů.“

Zásady inzerce

3. srpna Google revidoval své zásady inzerce, které umožňují kryptoburzám a službám peněženek uvádět na trh své produkty uživatelům Google. Jako součást tohoto úsilí musí být inzerenti registrováni u Financial Crimes Enforcement Network, což je úřad ministerstva financí Spojených států, který shromažďuje a analyzuje informace o finančních transakcích za účelem boje proti domácímu a mezinárodnímu praní špinavých peněz

Zavedená politika však brání počátečním nabídkám mincí a omezuje podniky a celebrity.  Na druhém konci spektra se gigant sociálních médií TikTok uchýlil k úplnému zákazu krypto reklam na své platformě, což je krok podobný předchozím zásadám společnosti Google z roku 2018.

Závěr

Společnost Google tak po třech letech zcela změnila svůj postoj ke kryptoměnám, co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů níže.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: