Google chce vytvořit vlastní blockchain

0
(0)

Zprávy a souhrny

Internetový gigant Google již nějakou dobu pokukuje po blockchainu. Za poslední rok společnost investovala do několika zajímavých startupů. Mezi ty nejvýznamnější patří:

Google však nyní plánuje vytvořit svůj vlastní blockchain. Ze začátku bude používán primárně na posílání transakcí, ale v budoucnu se můžeme těšit na další zajímavé využití.

“Alphabet Inc. vyvíjí svou vlastní distribuovanou účetní knihu (blockchain), kterou budou moci třetí strany používat k verifikování peněžních transakcí.”

Tip redakce: Přečtěte si o blockchainu více.

Využití blockchainu na Google Cloud

Společnost na své platformě Google Cloud nabízí širokou škálu služeb od výpočetního výkonu, přes úložný prostor, síťování až po další nástroje. V současnosti bezpečnost zaručují hlavně Identity-Aware-Proxy servery a multifaktorová ochrana, ale centralizovaná síť nikdy není zcela bezpečná. Využití decentralizované technologie posílí bezpečnostní infrastrukturu Googlu.

Lidé, kteří mají ke Googlu blízko, prozradili, že firma hledá nějaké využití blockchainu. Mnoho jich už našly různé startupy. Za zmínku stojí například Ethereum prohlížeč Brave, který disponuje decentralizovaným reklamním systémem. Reklamy si v něm můžete vypnout nebo je zapnete a jste odměňováni tokeny BAT.

Něco podobného by se v minulosti mohlo objevit i v Google Chrome. Jediným problémem tohoto přístupu je remarketing. Jde o typ marketinku, při kterém vám stránky připomínají produkty, o které jste v minulosti projevili zájem. Google si s tím však určitě poradí.

Co vy na to? Líbilo by se vám dostávat peníze za vypnutí Adblock?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: