Goldman Sachs vybízí při předpovídání dopadů nadcházejícího halvingu Bitcoinu k opatrnosti

3
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Goldman Sachs, jedna z největších investičních bank na světě, upozorňuje své klienty, že nemají vycházet z historických dat předchozích cyklů halvingu Bitcoinu kvůli změněným makroekonomickým podmínkám.

Goldman Sachs a nadcházející halving

Investiční banka v nedávné poznámce pro své klienty zdůraznila, že nadcházející halving Bitcoinu, kdy se odměny za vytěžený blok sníží na polovinu z 6,25 BTC na 3,125 BTC, by neměla být automaticky považována za záruku budoucího růstu ceny. Halving obvykle vyvolává zvýšený zájem a historicky vedl k výrazným cenovým rally. Přestože komunita kryptoměn očekává, že se historie opět zopakuje, Goldman Sachs přináší varování.

Tým FICC ve své zprávě ze 14. dubna upozorňuje, že je třeba být opatrný při extrapolaci minulých cyklů a dopadů halvingu vzhledem k současným makroekonomickým podmínkám. V dnešní ekonomice, která se vyznačuje vysokou inflací a úrokovými sazbami, mohou být dřívější predikce méně předvídatelné.

V minulém roce měnová nabídka M2 hlavních centrálních bank rychle rostla, což vedlo k udržování úrokových sazeb na nízké úrovni nebo dokonce pod nulou, čímž se podporovalo riskantní investování ve finančních trzích, včetně kryptoměn. Goldman Sachs však tvrdí, že pro opakování historie by bylo zapotřebí podobně příznivého makroekonomického prostředí.

Situace se však nyní liší, přičemž úrokové sazby ve Spojených státech, největší světové ekonomice, přesahují 5 % a naděje na snížení úrokových sazeb slábnou. Tržní očekávání poklesu sazeb v červnu je pouze 20,6 %, v porovnání s 45,9 % v září. Alespoň podle nástroje FedWatch společnosti CME.

Navzdory těmto výzvám Goldman Sachs stále vidí naději, zdůrazňujíc, že halving působí jako psychologická připomínka omezeného množství Bitcoinu, což může podpořit jeho cenu v střednědobém horizontu. Zvlášť když se zohlední adopce Bitcoin ETF v USA, které za posledních šest měsíců zaznamenaly nárůst o 130 %.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 61 987 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jaké máte vy očekávání od současného halvingu? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ pro více informací.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img