Goldman Sachs: V Číně roste poptávka po ropě a mědi

4.7
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nedávno vydané zprávy finančního giganta Goldman Sachs se Čína setkává s rostoucí poptávkou po klíčových komoditách, zejména po ropě a mědi.

Goldman Sachs – Čínská poptávka po ropě a mědi

Finanční gigant Goldman Sachs ve své nedávné zprávě upozornil na “robustní růst” poptávky Číny po hlavních komoditách. Zaznamenali, že čínská poptávka po mědi vzrostla o 8 % meziročně, zatímco poptávka po železné rudě a ropě vzrostla o 7 % a 6 %. Tyto čísla překonaly celoroční očekávání banky.

Zatímco čínský nemovitostní sektor stále bojuje s několika výzvami, zelená ekonomika země ukázala významnou sílu v průběhu tohoto roku. To vedlo k nárůstu poptávky po kovech spojených se zeleným přechodem, zejména po mědi. Goldman Sachs přičítá tento zelený boom mědi zejména k čínským solárním instalacím, které v roce 2023 dosáhly úrovně všech předchozích instalací.

Čína nyní vlastní solární kapacitu 228 GW, což je více než zbytek světa dohromady. Země je na dobré cestě zdvojnásobit svou kapacitu větru a solární energie pět let před svým cílem pro rok 2030. Podle dat shromážděných Goldman Sachs vzrostla čínská zelená poptávka po mědi v červenci o 71 % meziročně.

Zotavení čínského výrobního sektoru rovněž zvyšuje poptávku po základních kovech, jako je hliník. Čínská průmyslová produkce v srpnu vzrostla o 4,5% meziročně, což překonalo očekávání růstu o 3,9%.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 27 774 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informací se nezapomeňte přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Více informací o vývoji ceny komodit naleznete také v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img