Glassnode: Nenulové bitcoinové adresy na novém ATH

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Uprostřed probíhajícího konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou dosáhl počet nenulových bitcoinových adres nového historického rekordu. Po dlouhé odmlce se nenulové BTC adresy začaly zvyšovat.

Glassnode: Nenulové BTC adresy na vzestupu

Analytická společnost Glassnode, která monitoruje on-chain metriky o bitcoinu, před nedávnem zveřejnila, že nenulové bitcoinové adresy dosáhly ATH. Nenulové adresy jsou ty peněženky, které obsahují i ten nejmenší zlomek BTC.

Glassnode ve svém grafu ukazuje, že nenulové adresy obvykle demonstrují chování drobných investorů. Jak je vidět, první velký růst těchto adres nastal koncem roku 2017, kdy se cena BTC dostala téměř na 20 000 USD.

Mezi lety 2020 až 2022 tak tyto adresy rostly a k 28. února jich bylo 40 276 163.  Stalo se tak krátce poté, co velryby a další velké subjekty provedly převody BTC  uprostřed probíhajícího konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.

Analytická firma dále uvádí, že adresy vlastnící alespoň jeden celý bitcoin se vzpamatovaly z nedávného poklesu a dosáhly tak 10měsíčního maxima. V době psaní článku existovalo více než 800 000 takovýchto peněženek.

Adresy se daly do pohybu poté, co Rusko po týdnech eskalace napětí zahájilo válečnou operaci proti Ukrajině. Válka ve východní Evropě tak logicky rozbouřila finanční trhy po celém světě. Nejistota tak přiměla mnoho investorů přesunout své peníze do BTC.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 39 165 USD dle KMC.

Závěr

Současná panika připomíná události z března 2020, kdy svět naplno zasáhla pandemie koronaviru Covid-19. Zatímco strach z koronaviru již ustupuje, nastává strach z třetí světové války. Příspěvek společnosti Glassnode si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1] Na celé metriky analytické společnosti se můžete podívat právě ZDE. [2]

Veškeré dotazy týkající se kryptoměn směřujte do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také přidat na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká více obsahu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img