GBTC bude masově prodávat – udrží bitcoin 52 000 USD nebo opět klesne?

4.9
(16)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Včera kurz ceny bitcoinu překročil hranici 52 000 USD a růst primárně táhnou prodeje spotových ETF. To se ale může brzy změnit. Soud včera vyhověl žádosti zkrachovalého poskytovatele kryptopůjček Genesis na prodej 35 milionů akcií z transformovaného fondu GBTC. Jejich aktuální hodnota se pohybuje kolem 1,6 miliardy dolarů. Na trh se tak pravděpodobně brzy dostane větší množství bitcoinů.

Soudce umožnil zaniklému věřiteli spojení s makléřem podle svého výběru. Rozhodnutí také umožňuje výplatu provést v bitcoinech nebo fiat měně. To by poskytlo možnost snížení počtu mincí, které budou na prodej. Tlak na cenu by teoreticky nemusel být tak velký.

Pro srovnání ihned po schválení došlo k prodejům akcií zkrachovalé kryptoburzy FTX v celkové hodnotě 1 miliardy dolarů. Denní nákupy ostatních spotových ETF rozhodně nedokázaly pokrýt prodeje GBTC. Na grafu hezky vidíme záporné denní změny v počtu držených mincí v prvních týdnech prodejů.

Denní změny spotových ETF jsou rekordní

Zpráva přichází zrovna v období, kdy denní změny spotových ETF na bitcoin jsou rekordní. V úterý fondy narostly o 631 milionů dolarů, což je dosud nejvyšší denní číslo. Při pohledu na celkovou tabulku si můžeme všimnout, že za poslední 4 dny narostly fondy víc než za prvních 14 dní prodejů. Situaci táhnou velké prodeje IBIT a FBTC a současně slabé poklesy GBTC. Ale to se možná brzy opět změní.

Jaký bude finální dopad na cenu se teprve uvidí. Součástí rozhodnutí není žádný termín nebo časový rámec. Prodeje tedy mohou probíhat postupně. Podle Fear & Greed indexu na trhu panuje téměř extrémní hamižnost. Je tedy možné, že FOMO vyvolané mediální masáží a blížící se halving dokáží udržet cenu v obrátkách i v případě, že by opět došlo k vyšším prodejům z GBTC. Fond již od schválení transformace poklesl o téměř 159 tisíc mincí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

At jde klidne na nulu, aspon se o nem nebude uz konecne psat 🙂

Ondrej

Driv pujde na nulu Dolar 😂

Kenny

Proc tady vubec jste a toto ctete, kdyz vas to sere 🙂

pietro

C o myslíte, že Honzu sere, nechápu.. A proč by tu neměl být? Jasná, stručná a výýstižná konverzace, svou myšlenku dokáže výýstižně vyjádřit jednou větou. Na rozdíl od mnohých zoufalců, kteří tu vypisují dalekosáhlé nic neřkající bláboly..

Kenny

Urcite soud nijak nestanovil ze se musi prodavat v nejakych sumach za jednotku casu? Vetsinou se to tak dela, aby nedochazelo k prilisne manipulaci trhu. I tak se spise priklanim k verzi ze blizici se halving bude mit podstatně silnejsi slovo.

Poslední editace 2 měsíců před přes Kenny
spot_img