Galoy uvádí Stablesats, která umožňuje držet zůstatky v amerických dolarech na Lightning Network

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměnová platforma Galoy zavedla novou funkci Stablesats, která jednotlivcům umožňuje držet zůstatky v amerických dolarech skrze Lightning Network. Tato funkce přitom nepoužívá stablecoiny ani přímou integraci fiatu.

Galoy přináší Stablesats pro Lightning Network

Společnost Galoy přišla s novou funkcí, která umožňuje uživatelům stabilizovat hodnotu bitcoinů na peněžence v konkrétní nominální hodnotě amerického dolaru. Stabilizace hodnoty je podle firmy dosažena využitím bitcoinových produktů „perpetual inverse swaps“ na backendu Galoy.

„Zvolili jsme Stablesats, protože plní stejnou funkci s vysokou poptávkou, pro kterou se převážně používají stablecoiny, ale bez zavádění nových aktiv nebo tokenů.“

Uživatelé peněženky tak mohou rozhodnout, zda uloží svoje statoshi na účet denominovaný v USD nebo na účet BTC. Pokud by tak učinil, Galoy použije bitcoiny jako kolaterál k otevření krátkých pozic jako zajištění proti klesající ceně bitcoinu.

Společnost Galoy také oznámila, že dokončila financování ve výši 4 milionů amerických dolarů společností Hivemind Ventures. Peníze budou použity podle oficiálního sdělení k dalšímu rozvoji platformy.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 22 803 USD dle KMC.

Závěr

Lighning Network na světě používá stále více lidí. Některé odhady do konce roku 2030 hovoří dokonce o stovkách milionech aktivních uživatelů. Co si o držení zůstatku v dolarech bez nutnosti stablecoinu nebo přímé integrace fiat měny myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Na celé video How it works z kanálu Galoy ohledně Stablesats se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: