Fond Anonymous údajně rozdá 75 miliónů dolarů v BTC startupům

0
(0)

13.11 se na internetu objevila nová, záhadná webová stránka s názvem Unknown Fund, kterou údajně podporuje hnutí Anonymous. Jedná se o nezávislé hacktivistické hnutí, sdružující jednotlivce pomocí sítě 4chan. Kromě spojitosti s webem WikiLeaks, převraty v Tunisku a v Egyptě je hnutí proslulé také svým bojem za soukromí, proti cenzuře či DDoS útoky na weby politických stran.

Miliónové investice na podporu soukromí obyčejných lidí

A podle informací, které jsou na záhadném webu k dispozici, se Unknown Fund rozhodl v boji za soukromí pokračovat.  Údajně totiž hodlá darovat Bitcoiny v hodnotě 75 miliónů dolarů na začínající startupy, zaměřující se na soukromí a ochranu dat. Za projektem stojí dle prohlášení na webu “obyčejní, anonymní lidé z různých zemí“.

“Anonymní organizace Unknown Fund oznámila, že má v úmyslu investovat a darovat 75 milionů dolarů v Bitcoinech startupům, které přímo nebo nepřímo podporují myšlenku anonymity”, stojí na webu Unknown Fund s dodatkem, že preferovány budou startupy zaměřující se na ochranu osobních údajů, tvorbu nástrojů na ochranu anonymity, či na kryptoměny a blockchain.

Hlavním cílem velkých korporací je shromáždit co nejvíce informací o osobním životě lidí a poté tyto informace využít ke svému vlastnímu obohacení. A následně napomáhají tomu, že se obyčejní lidé stávají čím dál tím chudší. Jsme připraveni bojovat za změnu a chránit lidi“, stojí dále na webu se zatím neznámými zakladateli.

Mohlo by vás zajímat: Co přinese největší blockchainový inkubátor v Paříži kryptoměnám v Evropě?

Je blockchain opravdu nejlepší řešení pro ochranu dat?

Blockchain se dost často zmiňuje právě v souvislosti s anonymitou a ochranou dat. Řada lidí však poukazuje na to, že samotný blockchain nemusí zaručovat jasnou ochranu dat. Například podle profesora Deirdre K. Mulligana z Kalifornské University of California, Berkeley School of Information, záleží na tom, kdo a podle jakých požadavků danou blockchainovou aplikaci vyvíjí.

„Společnosti mají značnou kontrolu nad vývojem aplikací, jejich architektury, výchozím nastavení, nad tím, co tvrdí ve svých zásadách o ochraně osobních údajů a co v praxi opravdu dělá. Pro koncového uživatele je tak důležité vědět, kdo aplikaci navrhoval, jaká data a jakým způsobem jsou sbírána a zpracovávána.”, prohlásil Mulligan.

V podobném duchu se vyjádřil například také Timothy Paolini, člen představenstva NYU Blockchain.

Může se jednat o podvod

Zpráva o neznámém fondu, rozdávajícím milióny bitcoinů, se krypto světem rozšířila rychle. Chybí však jakýkoliv důkaz toho, že se nejedná o podvod, trolling či jinou nekalost. Více informací se pokusil získat portál Decrypt. Těm se však v odpovědi dostalo pouze strohého vysvětlení, že ještě několik měsíců nebudou zveřejněny žádné podrobnosti. Je totiž nejprve nutno prozkoumat všechny žádosti, které byly již údajně zaslány různými startupy. Skupina neodpověděla ani na žádost, aby předložili důkaz, že vůbec vlastní takové prostředky.

Je možné, že skupina nezveřejňuje další informace proto, aby ochránila svou anonymitu, ale také anonymitu a soukromí startupů, které se tohoto “projektu” zúčastní. Pokud se tedy nejedná o trolling, či podvod. Nedá se říct, že by svět kryptoměn zrovna trpěl nedostatkem podvodných a pochybných projektů. Je třeba opět připomínat známé pořekadlo, dvakrát měř, jednou řež.

Co číst dále

Pro národy bude těžké předběhnout Čínu – tvrdí šéf Binance

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img