Finanční gigant ING potvrdil uvolnění open-source nástroje pro ochranu dat

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Finanční gigant ING potvrdil v tiskové zprávě z neděle 21. října uvolnění svého open-source blockchainového nástroje Zero-Knowledge Set Membership (ZKSM).

ZKSM, který funguje jako “zlepšení” ochrany soukromí pro technologii distribuované knihy (DLT), jako je například blockchain, má za cíl poskytnout ověření některých citlivých dat, aniž by to ohrozilo jejich celkovou bezpečnost.

Podle ING dovolí tento nástroj blockchainu potvrdit, že část dat patří do určité množiny, bez odhalení jejich úplné vlastnosti.

Jak to má fungovat v praxi

Kupříkladu, jak vyplývá z tiskové zprávy, by občan EU mohl prokázat, že je z EU, ale už by nemusel přesně určit konkrétní zemi, ve které žije.

To by mohlo pomoci při ověřování mnoho osobních dat, aniž byste někomu museli sdělovat jejich přesnou veličinu.

ING je ochotna změnit své obchodní modely

“Jedním z hlavních úkolů při zavádění nových DLT (distribuovaných knih) je ochrana soukromých informací ve veřejné knize, kde změny musí být ověřeny každým účastníkem sítě.”

Annerie Vreugdenhil z ING se nechala slyšet, že jejich skupina chce klientům pomoci a je ochotna “změnit své obchodní modely”.

Cesta za ochranou dat klienta

“Jedním z klíčových prvků v tomto procesu pro ochranu klientů je způsob, jak řešit data a soukromí. Nástroj Zero-Knowledge Set Membership (ZKSM) je proto dalším krokem ke kýžené cestě, ” poznamenala ING.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img