Fed je připraven zvyšovat úrokové sazby, když to bude nutné

5
(3)
Redakce Kryptomagazin
Redakce Kryptomagazinhttps://kryptomagazin.cz/
Redakce kryptomagazín je tým autorů z našeho portálu kryptomagazin.cz Tento tým publikuje především návody a vzdělávací články.

Americký Federální rezervní systém je připraven pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, dokud nebude přesvědčen, že inflace směřuje k jejímu cílovému 2% cíli. Uvedl v pátek ráno z Jackson Hole předseda Jerome Powell na výročním setkání centrální banky.

Ačkoli je inflace mnohem níže od vrcholu z minulého roku, což Powell označil za vítaný vývoj, “stále je příliš vysoká,” řekl.

“Jsme připraveni dále zvyšovat sazby, pokud to bude nutné, a hodláme držet politiku na restriktivní úrovni, dokud nebudeme přesvědčeni, že inflace udržitelně klesá směrem k našemu cíli.”

Jerome Powell

Akciový trh si USA držel své úvodní zisky, když Powell začal mluvit. Akcie letos prudce stouply v naději, že Fed se blíží ke konci svého zvyšování sazeb. Index S&P 500 vzrostl od začátku roku o 14% a NASDAQ Composite o 29%.

Existuje však stále prostor pro to, aby Fed na příštím zasedání v září nechal úrokové sazby sazby na stávající úrovni. “Vzhledem k tomu, jak daleko jsme se dostali, na nadcházejících zasedáních můžeme postupovat opatrně, když hodnotíme příchozí data a vyvíjející se výhled a rizika,” řekl.

Powell řekl, že jejich práce není ani náhodou u konce. Přestože nedávná příznivá ekonomická data ukázala, že ceny se začínají ochlazovat.

“Na nadcházejících zasedáních budeme hodnotit náš pokrok na základě celkových dat a vyvíjejícího se výhledu a rizik. Na základě tohoto hodnocení budeme postupovat opatrně, když se rozhodneme, zda dále utahovat, nebo naopak zvolit stabilitu sazeb a čekat na další data.”

Jerome Powell

Futures trhy stále předpokládají, že Fed nechá sazby na jejich současném rozmezí 5,25% až 5,50%. Obchodníci připisují 78% pravděpodobnost pro pauzu na zářijovém zasedání Fedu a 43% pravděpodobnost dalšího zvýšení sazeb v listopadu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img