Fake news na CNBC: Bitcoin, Google, Amazon, Facebook a zlato nejsou investice

5
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Televize CNBC tvrdí, že Bitcoin, spolu s některými z nejvýkonnějších akcií desetiletí, nejsou investicemi. V pořadu nazvaném „Nekupujte Bitcoin, varuje investiční manažer: Pravděpodobně uvidíme zhroucení cen kryptoměn“ cituje CNBC Petra Mallouka, který dále říká: „Nemáte z nich žádný příjem. Není to skutečná investice. Je to spekulace.“

Bitcoin není investice?

Manažer radí: „Místo toho investujte do věcí, které vám budou vynášet zisk jen z jejich vlastnictví. Vlastní nemovitosti, kde vybíráte nájemné. Vlastní akcie, kde vybíráte dividendy. Vlastní dluhopisy, ze kterých získáváte výnosy.“ Tvrdí, že Bitcoin není investicí a zdá se, že jeho hlavním argumentem je skutečnost, že Bitcoin neposkytuje žádný příjem. Výše uvedené akcie spolu s nesčetnými ostatními akciemi a dluhopisy s nulovým kupónem a se všemi komoditami včetně zlata a všech fiat měn a mnoha dalšími tradičními finančními nástroji také údajně nejsou investicemi.

Legitimní názor, ale nic víc

Názor, že Bitcoin není investicí, ale čistou spekulací a jednoho dne se propadne na nulu, je naprosto legitimní názor. Nicméně úvaha, prezentovaná panem Malloukem a CNBC, je v nejlepším případě pochybná. A tato úvaha nás vede k provokativnímu názvu tohoto článku.

Blockchain jako TV?

Podle dalšího vyjádření to vypadá, že pan Mallouk nepochopil, jak vlastně kryptoměny a blockchain fungují. „Technologie Blockchain je skutečná a máte velké společnosti jako IBM a Accenture a další, které do ní investují. TV je také skutečná a funguje, ale nesledujete vše, co dávají.“

Tato analogie ale nesedí, protože nejprve vznikl Bitcoin a až poté všechny ostatní kryptoměny, založené na blockchainu.

CNBC a Dimon

CNBC také neopomněla citovat notoricky známého kritika kryptoměn, Jamieho Dimona, podle kterého je Bitcoin podvod. Ale už opomněla dodat, že Dimon později svého vyjádření litoval a také že banka JP Morgan vydává vlastní kryptoměnu.

Více k tomuto tématu zde: JP Morgan plánuje vlastní kryptoměnu

Závěr

CNBC se opět vyznamenala, bohužel s takovou negativní „osvětou“ mezi lidmi, kteří o kryptoměnách a blockchainu neví moc nebo vůbec nic, bude bodovat.

Zdroj:
Cryptoinsider.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: