Fake news: BlackRock brzy požádá o spotový ETF s XRP

4.6
(11)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Finanční gigant BlackRock má v současné době podanou žádost o iShares Bitcoin Trust (spotové bitcoinové ETF) a spekuluje se nad téměř jistým schválením. V pondělí byla ve státě Delaware podána žádost o zaregistrování jména iShares XRP Trust a podle žádosti se vše jevilo jako další budoucí fond do rodiny BlackRock. Cena během pár minut vystřelila o více než 15 %. Ale ukázalo se, že se jedná o fake news.

Respektive žádost je pravá, ale nepodal jí nikdo z BlackRock. Eric Balchunas, analytik Bloomberg ETF, si informace velice rychle u BlackRock ověřil a obratem publikoval na sociální síti X, že se jedná o podvrh. Cena se tak do hodiny vrátila na původní hodnotu. Přesto si na tom někdo jistě dobře vydělal.

Stejná situace je na Ethereu, jen je to pravda

Minulý týden ve čtvrtek si v Delaware BlackRock podal žádost o registraci iShares Ethereum Trust. Žádost byla pravá a ceně Etherea to raketově pomohlo na chvíli pokořit i hranici 2 100 USD. Jde samozřejmě zatím jen o spekulaci, ale trh vychází z minulosti. BlackRock podobnou žádost na spotové bitcoinové ETF podal jen týden před tím, než o fond požádal oficiálně. Spekulaci o Ethereu navíc podpořila i žádost o kotaci Ethereum ETF na NASDAQ.

Závěr

Je vidět, jak je trh křehký a dynamický. Jedna zpráva a cena letí o 15 % vzhůru. To lze samozřejmě ještě umocnit obchodováním na páku a dosáhnout tak zhodnocení v řádu stovek procent. Nebo i ztrátu. Proto se doporučuje vždy mít stanovenou svojí obchodní strategii a té se držet. Nenechte se strhnout FOMO. V kryptoměnách se něco děje neustále a vlak vám opravdu neujede. A co se týče altcoinů, jako je například XRP, tak tam už vůbec ne.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img