Evropská unie odřízne 7 ruských bank od SWIFT

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Evropská unie včera oficiálně oznámila, že do deseti dnů hodlá odstranit sedm ruských bank ze systému zasílání zpráv Společnosti pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci, ve zkratce SWIFT. Zpráva přichází v době válečného konfliktu na Ukrajině.

Evropská unie vydává sankce proti Rusku

Evropská Unie včera odpoledne vydala oznámení, ve kterém informuje, že hodlá do 10 dnů odstranit sedm ruských bank ze systému SWIFT. Seznam sankciovaných bank zahrnuje druhou největší banku v Rusku, VTB Bank, spolu s Bank Otkritie, Novikombank, Promsvyazbank, Bank Rossiya, Sovcombank a VEB.

Odhaduje se, že ruská ekonomika i banky utrpí vážné ztráty. Írán ztratil 30 % svého zahraničního obchodu poté, co mu byl v roce 2012 SWIFT zakázán. Sankce mají ve skutečnosti ničivější dopad na běžné občany národa.

SWIFT je belgická společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci, která v současné době spojuje více než 11 000 finančních institucí po celém světě, včetně ruských komerčních bank.

Evropská Unie mimo jiné zakázala převod eurobankovek do Ruska. Ekonomické dopady tak devastují úspory obyčejných občanů. Není divu, že objem obchodů s kryptoměnami roste částečně díky vysoké poptávce z Ruska a Ukrajiny. Oběma národům hrozí destabilizace měny.

V době psaní článku se cena BTC vyšplhala na 43 505 USD dle KMC.

Závěr

Téměř celý svět uvrhl alespoň nějaké sankce proti Rusku. Ruský rubl od začátku invaze na Ukrajinu ztratil 30 % své hodnoty. Co si o celé situaci myslíte vy? Celou zprávu EuroNews o odříznutí ruských bank od Swiftu si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také přidat na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká více obsahu.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
AjRep

Doplním ještě, že v Rusku je k systému SWIFT připojeno přes 300 bank celkem. A odříznuto jich bude těchto 7. Jistě každý vidí, jak účinná to je sankce.

Reklama: