Evergrande stoupá o 70 % a vede čínské akcie nemovitostí vzhůru

4
(5)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Akcie čínského developera Evergrande ve středu vzrostly až o 82 % a vedly k růstu indexu Hang Seng.

Od té doby akcie své zisky snížily, ale stále byly přibližně o 70 % výše.

Největší zisky na indexu HSI zaznamenal realitní sektor, ale celkový index byl stále v záporných číslech. Nejlépe se dařilo akciím zdravotnických a průmyslových společností.

Další akcie jako Country Garden Holdings a Logan Group také vzrostly a získaly až 26 %, respektive 28 %. Zatímco index Hang Seng Mainland Properties vzrostl přibližně o 4 %.

Společnost Country Garden

Zisky přišly poté, co se společnosti Country Garden údajně podařilo v úterý vyplatit 22,5 milionu dolarů na kuponech dluhopisů. Jen těsně se vyhnula platební neschopnosti.

Splátky dluhopisů byly původně splatné v srpnu, ale Country Garden je předložila několik hodin před vypršením 30denní odkladné lhůty.

Čínský realitní sektor strádá od roku 2021, kdy společnost Evergrande nesplácela své závazky. Minulý týden akcie obnovily obchodování a v první seanci po 17 měsících uzavřely téměř o 80 % níže. V úterý akcie Evergrande uzavřely na 35 hongkongských centech (4 americké centy).

V uplynulém roce se kvůli obavám z nákazy propadly i další akcie nemovitostí. Akcie společnosti Country Garden se letos propadly o 53 %. Akcie společnosti Logan o 18 %.

Čínská politika s nemovitostmi

Ve středu zveřejnil čínský státní deník Securities Times komentář, v němž podle překladu CNBC vyzývá k co nejrychlejšímu zrušení ,,politiky omezující nákupy nemovitostí v jiných městech, než jsou nejlepší města nejvyšší úrovně”.

V komentáři se uvádí, že ,,v současné situaci, kdy dochází k významným změnám ve vztahu poptávky a nabídky na trhu s nemovitostmi, již není vhodné zachovávat restriktivní politiky, které byly dříve zavedeny za účelem omezení spekulací”.

Došel proto k závěru, že je naléhavě nutné zvýšit politickou podporu s cílem podpořit prodeje. Tím by se měla uvolnit poptávka potlačená touto rigidní politikou v oblasti bydlení.

Neváhejte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img