Ethereum zažívá vysoký nárůst poptávky

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ethereum zaznamenalo výrazný nárůst poptávky, což signalizuje rostoucí důvěru dlouhodobých investorů. Současně se blíží konečné schválení spotového Ethereum ETF.

Ethereum opět v popředí

Podle nejnověji zveřejněných dat se poptávka po druhé největší kryptoměně zvyšuje, což naznačuje připravenost trhu na potenciální růst. Julio Moreno, vedoucí výzkumu ve společnosti CryptoQuant, poznamenal, že skupina stálých držitelů Etherea provedla dne 13. června druhý největší denní nákup v historii, kdy zakoupili 298 000 ETH za více než 1 miliardu amerických dolarů.

Cena Etherea klesla o téměř 8 % během posledního týdne po několika korekcích a nyní se obchoduje těsně u 3 500 dolarů. Zároveň počet adres Ethereum držících více než 10 000 ETH v posledních třech týdnech stoupl. Bohatí investoři tak stále hromadí tuto kryptoměnu.

Dále 12. června zaznamenala kryptoměnová burza Coinbase největší odliv Etherea v tomto roce, kdy investoři vybrali více než 336 000 ETH v hodnotě 1,17 miliardy dolarů. Transakce naznačují aktivitu velkých hráčů nebo neidentifikovaných institucí v očekávání růstu ceny.

Co se týče spotového Ethereum ETF, předseda SEC Gary Gensler nedávno informoval senátory, že konečné schválení by mělo přijít do konce tohoto léta. Proces schvalování Ethereum ETF probíhá údajně hladce po počátečním schválení série takových produktů.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila první kolo žádostí minulý měsíc a Gensler uvedl, že konečné registrace (S-1 přihlášky) se nyní zpracovávají. Po schválení těchto dokumentů může dojít k uvedení nových spotových Ethereum ETF na trh.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 66 171 USD dle KMC. Cena ETH se pohybuje okolo 3 499 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Kam se podle vás dostane cena ETH v letošním roce? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se také přidat na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img