Ethereum ETF opět odloženo

5
(5)

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) odložila rozhodnutí o žádostech společností BlackRock a Fidelity o spotové ETF na Ethereum. Analytici směřují své očekávání na květen letošního roku.

V dokumentech ze 4. března SEC oznámila, že rozhodnutí o žádostech společností BlackRock pro její fond iShares Ethereum Trust a Fidelity pro její fond Ethereum Fund bylo odloženo. SEC poprvé odložila své rozhodnutí o žádostech společností BlackRock a Fidelity o ETF na Ethereum v lednu, krátce poté, co schválila seznam spotových ETF na Bitcoin. SEC může své rozhodnutí odložit až třikrát, než vydá konečné rozhodnutí.

Odložení SEC nebylo překvapením, komentátoři trhu a ETF analytici předpokládají, že SEC rozhodne o schválení nebo zamítnutí až ve finálním termínu, který nastane v květnu. V příspěvku ze 7. února na X uvedl analytik James Seyffart, že 23. květen – konečný termín pro podání žádosti o spotové ETF na Ethereum společnosti VanEck – je jediným datem, na kterém záleží.”

Cena etherea mezitím nadále rostla díky nadšení trhu z potenciálního schválení a za poslední měsíc zaznamenala růst o 56,7 %. Rozhodnutí SEC o odkladu na ni nemělo žádný vliv.

Ne všichni jsou však přesvědčeni, že spotové ETF na Ethereum dosáhne stejného úspěchu jako spotové ETF na Bitcoin. Jen iShares ETF na Bitcoin společnosti BlackRock již spravuje aktiva v hodnotě ohromujících 10 miliard dolarů.

Analytik společnosti Bloomberg Eric Blachunas uvedl, že spolu se svým kolegou brzy zveřejní formální šance na schválení ETF pro Ethereum. Nicméně tyto dosud neschválené fondy popsal jako drobné ve srovnání s fondy na Bitcoin.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img