Ethereové poplatky bláznivě vzrostly během včerejšího krachu na kryptotrhu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Obchodníci a účastníci DeFi závodili během pekelného výprodeje, který včera zuřil na kryptotrhu. Poplatky za transakce šly na měsíc.

Ethereové poplatky se “zbláznily”

Transakční poplatky pro on-chain transakce v rámci mincí ETH a tokenů v ekosystému platformy Ethereum včera dosáhly rekordního nárůstu. Cena tzv. gas poplatků se vydala do enormních výšek, přičem uživatelé hlásíili transakční náklady ve výši více než 1 000 USD, zatímco většina jejich transakcí se zasekla.

K enormnímu nárůstu nákladů za transakce došlo během extrémní volatility, která znamenala pro řadu kryptoměn včetně mnoha ERC-20 tokenů masivní propad. Ten včera v jednu chvíli dosahoval 50 % za posledních 24 hodin.

Gas války

Společnost zabývající se analýzou digitálních aktiv Delphi Digital zaznamenala, že poplatky oscilovaly mezi 1 500 a 1 700 gwei po dobu přibližně jedné hodiny. Likvidace DeFi způsobily „gas války” mezi likvidovanými a těmi, kteří se věnují cenovým arbitrážím.

Gas popatky během květnového krachu na kryptotrhu (zdroj: Dune Analytics; Delphi Digital )

CSO společnosti CoinShares Meltem Demirors také tweetovala o svých zablokovaných transakcích. K tomu údajně došlo i přesto, že zaplatila GAS poplatky v neuvěřitelné výši více než 1 000 USD

„Trh mě udeřil do tváře a znovu mi připomněl, že výkon blockchainu je omezeným zdrojem.”

Pákové peklo

V informačním zpravodaji Daily Gwei z 19. května ethereový vývojář Anthony Sassano spekuloval, že šílenství poplatků bylo pravděpodobně vyvoláno on-chain pákovými tradery, kteří závodili, aby opustili své pozice:

„Cena klesala tak rychle, že se lidé začali bát svých pozic v řetězci a byli ochotni zaplatit cokoli, aby se jejich transakce zahrnula do příštího bloku Etherea (pravděpodobně proto, aby své pozice uzavřeli).”

Závěr

Během prudkého výplachu napříč celým kryptoměnovým trhem vzrostly ethereové poplatky do nesmyslných výšek. Ať už připisujete tento nárůst přepákovanému obchodování na decentralizovaných platformách, nebo dalším obchodním aktivitám, v zásadě došlo k prudkému nárůstu objemů on-chain transakcí. Propustnost ethereové sítě již delší dobu naráží na své limity a tento náhlý nárůst transakcí tak zákonitě vedl k zahlacení.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Byla radost na to koukat:) Dávalo to nádherně:)

Pedro

Na case vykaslat se na zastarale projekty a prejit na moderni protokoly

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: