Epic Games propouští 830 zaměstnanců s odkazem na „nerealistické“ metaverzní ambice

4.4
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Epic Games, společnost stojící za Fortnite, snížila 16 % své pracovní síly – přibližně 830 zaměstnanců – poté, co nerealistická očekávání ohledně příjmů inspirovaných metaverzí způsobila, že utrácela „mnohem více“ peněz, než vydělávala.

Došli jsme k závěru, že propouštění je jediný způsob a že jeho provedení nyní a v tomto rozsahu stabilizuje naše finance. Dlouho jsem byl optimistou, že bychom mohli zvládnout tento přechod bez propouštění, ale zpětně vidím, že to bylo nereálné.

Napsal generální ředitel Tim Sweeney ve zprávě zaslané zaměstnancům Epic Games z 29. září.

Zatímco Sweeney připsal nedávný růst společnosti programu Fortnite Creator, který hráčům umožňuje vytvářet a prodávat vlastní obsah ve hře za 40% slevu, tento posun vedl k nižším maržím.

Úspěch s ekosystémem tvůrců je velký úspěch, ale znamená velkou strukturální změnu naší ekonomiky.

Další neúspěch herní společnosti

Kromě výše uvedeného propouštění Sweeney uvedl, že Epic Games opustí také dalších 250 zaměstnanců, protože společnost oznámila, že prodá nedávno získaný hudební web Bandcamp a odštěpí svou marketingovou společnost SuperAwesome, technologickou firmu pro bezpečnost dětí, která se připojila k Epic Games v roce 2020.

Pozoruhodné je, že budoucím zaměstnancům Epic Games bude nabídnut šestiměsíční plat a ti, kteří mají bydliště ve Spojených státech, Kanadě a Brazílii, mohou také očekávat šest měsíců placené zdravotní péče.

Závěr

Kromě Fortnite, který se může pochlubit asi 400 miliony registrovaných uživatelů, provozuje Epic Games také Unreal Engine. Sada pro vývoj videoher pohání tituly jako God of War a PlayerUnknown’s Battlegrounds. V odvětví metaverse společnost sice neuspěla, nicméně v herní branži je poměrně velkým hráčem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img