Emitent USDC společnost Circle žádá americký Fed, aby nespouštěl digitální dolar

5
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Veřejnosti již dobře slouží tokeny soukromého sektoru… Společnost Circle poslala dopis centrální bance ohledně CBDC.

Proč by Fed neměl spouštět digitální dolar

Americká centrální banka by měla ustoupit ze své ambice vytvořit digitální dolar. Naznačuje to společnost Circle Internet Financial, která stojí za druhým největším stablecoinem na trhu – USDC.

Společnost argumentuje, že by to mohlo udusit snahy soukromého sektoru, jako je společnost Circle, spravovat své vlastní tokeny založené na dolarech.

Circle v dopise s komentářem Fedu říká, že její token již splňuje „mnoho potenciálních výhod“ digitální měny centrální banky (CBDC) v USA.

„Mnoho společností, včetně Circle, využilo technologii blockchainu k podpoře bilionů dolarů ekonomické aktivity pomocí fiatových stablecoinů,” uvedla společnost Fedu v dopise zveřejněném ve středu v reakci na výzvu Fedu, aby se vyjádřila k lednové zprávě. „Zavedení CBDC Federálním rezervním systémem by mohlo mít mrazivý účinek na nové inovace.”

Circle hájí soukromé stablecoiny

Odvětví stablecoinů utrpělo v poslední době reputační škody v důsledku kolapsu terraUSD (UST), ačkoli to byl algoritmický stablecoin, nekrytý dolarovýni rezervami.

Bostonská společnost Circle zdůraznila, že její stablecoin USDC je podložen „hotovostí a krátkodobými vládními závazky USA.“  Sama navíc pravidelně ujišťuje veřejnost o obsahu těchto rezerv.

„USDC neubírá na roli dolaru jako světové rezervní měny, ale ve skutečnosti ji podporuje,“ argumentovala dále společnost.

Kromě toho uvádí, že by spuštění CBDC znamenalo potenciální škody, které by digitální dolar mohl způsobit tradičnímu bankovnictví, na což samotný bankovní průmysl poukázal ve svých vlastních dopisech. Dále uvádí:

„Pro Federální rezervní systém by mohlo být náročné vydat CBDC na technologický standard, který rychle nezastará, vzhledem k tempu technologického pokroku.“

Závěr

Společnost Circle poskytuje řadu argumentů, proč by se FED neměl pokoušet o zavedení digitálního dolaru jakožto CBDC. Poukazuje na celou řadu více méně praktických důvodů, namísto běžné uváděných otázek ohledně soukromí a zneužitelnosti.

Představitelé Fedu běžně říkají, že americká centrální banka nemá v úmyslu pokročit v CBDC bez podpory prezidenta a Kongresu. V poslední době se však hovoří o digitálním dolaru více než kdy dřív.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Stejně ho spustí, dřív nebo později. “Pokrok” nezastavíme. Bylo by však krásné, kdyby v budoucím prostředí vícero světových rezervních cbdc měn (min. dolar a chujan, ale třeba i euro, možná rupie?) byly tyto aspoň částečně kromě zlata kryty btc – to je taková moje dlouhodobá optimistická fantazie🙂

spot_img