Dostal jsem k Vánocům BTC na paperwallet, co s tím? Dejte si nohy na stůl. V tomto článku najdete vše potřebné. Řekneme si, co je paperwallet, jak to vlastně funguje, co je Bitcoin a kde si o kryptoměnách můžete přečíst něco dalšího. Pokud vás zajímá, jak kryptoměny z papírové peněženky vybrat, návod najdete zde.
Paperwallet
Paperwallet, neboli papírová peněženka, je psaná nebo tištěná forma zálohy kombinace veřejné adresy a privátního klíče. Kdo vlastní privátní klíč, vlastní i kryptoměny, které jsou na dané veřejné adrese uzamčeny na blockchainu vybrané kryptoměny. Vlastně to nemusí být ani papír, klidně paměťová karta, nebo cokoli, kam se dá adresa a klíč napsat.
Tvorbě papírové peněženky jsme se věnovali v tomto článku.
Několik zásad úvodem:
- Své privátní klíče nikomu neukazujte a udržujte je v bezpečí, jako by šlo o heslo k bankovnímu účtu.
- Bez veřejné adresy a privátního klíče kryptoměnu ztrácíte, neexistuje třetí strana, která by vám ji v případě jejich ztráty vrátila.
- Kryptoměnu vždy posílejte jedině na odpovídající adresu (např. Bitcoin vždy na BTC adresu), když pošlete třeba LTC na BTC adresu, tak je váš LTC nenávratně pryč!
- Adresu nepoužívejte opakovaně – jakmile z ní jednou vyberete, vyberte vše a případný zůstatek raději pošlete na novou adresu s novým privátním klíčem.
- Hodlujte a na čas zapomeňte, že něco vlastníte, a nebo se vzdělávejte a sledujte novinky.
Další pravidla, díky kterým zůstanou vaše kryptoměny v bezpečí, si pak můžete přečíst zde.
Hodlujte
Když vás někdo, třeba právě včera k Vánocům, obdaroval kryptoměnou, pravděpodobně to neudělal proto, že by vám chtěl dát peníze. Váš blízký zřejmě věří, že v budoucnosti bude mít Bitcoin a s ním i celý kryptomarket mnohem větší hodnotu a dal vám tak vlastně jako dárek nejen jeho aktuální hodnotu, ale i možnost, jak se očekávaného růstu v dalších letech můžete zúčastnit.
Je samozřejmě jen na vás, zda budete hodlovat (tedy dlouhodobě držet krypto). Přesto vám doporučujeme to zvážit. Jednou, časem, za pár let.., může být cena Bitcoinu i některých dalších kryptoměn mnohem výš, než je dnes. A pak si třeba vzpomenete, že jste kdysi kousek BTC dostali k Vánocům…
Co je Bitcoin
Bitcoin je první a dosud nejsilnější kryptoměna. Vznikal v letech 2008 -2009, kdy ho jeho tvůrce Satoshi Nakamoto nejprve představil světu a později i zprovoznil a vytěžil první blok. Byl to malý krok pro Satoshiho, ale, slovy Neila Armstronga, velký krok pro celé lidstvo. Bitcoin vznikl jako odpověď na ekonomické a politické problémy a krize, má omezené množství mincí a emitují ho de facto sami lidé, žádná centralizovaná instituce ani vláda.
Satoshi to dokázal a vytvořil novou alternativu peněz, která je nezávislá na třetích stranách a nedá se zfalšovat. Funguje díky síti tzv. těžařů, kteří ji společně na svých počítačích a speciálních strojích udržují v chodu, schvalují nové bloky transakcí a díky decentralizaci zajišťují, že na tzv. blockchainu (řetězci jednotlivých bloků, ve kterém jsou jednotlivé bloky transakcí uzamčeny) zůstane každá transakce zaznamenána již navždy.
Na základě Bitcoinu vznikly další kryptoměny, kterých jsou v tuto chvíli tisíce. Všechny však rozhodně dlouhodobě nepřežijí, proto je obecně méně rizikové, dlouhodobě držet Bitcoin.
Pokud chcete o Bitcoinu a dalších kryptoměnách vědět víc, začněte tím, že si přečtete naše základní články o Bitcoinu a dalších kryptoměnách.
Bakkt dostal zelenou od regulačních orgánu čumím že to tu to ti lofasové ještě nevyplázli , abys to člověk dočetl na zahraničních webech .
Dostal jsem k Vánocům Bitcoin ❄ Co mám dělat?
Okamžitě ho prodat.
pekny clanek – diky.aspon nekdo pouziva mozek v dlouhodobem horizontu a nikoli ke spekulacim.