Do kterých NFT investovat? 5 nejlepších NFT pro rok 2022

0
(0)

Zprávy a souhrny

Trh s NFT je stále jedna velká divočina. Tato nová technologie má rozhodně obrovský potenciál do budoucna, čehož se snaží využít nové NFT projekty a hry, které tuto technologii výhradního vlastnictví nějakého digitálního předmětu obsahují. 

Největší boom si NFT zažily v předchozích letech, kdy se některé prodávaly i za tisíce dolarů (v několika případech i mnohem mnohem více). V současné době se trh snaží stabilizovat, najít různá řešení a nebo vyvinout nové platformy, které by NFT obsahovaly a jež by měly potenciál na budoucí růst.

V dnešním článku jsme pro vás některé takové platformy vybrali, jejich seznam naleznete o pár řádků níže.

Upozornění redakce: Příspěvek je reklama. Autorem příspěvku není redakce portálu Kryptomagazin.cz. Nevyjadřuje tedy názor redakce ani provozovatele portálu Kryptomagazin.cz. V případě, že využijete poskytnutá sdělení a informace v tomto článku jako investiční doporučení nebo investiční radu, činíte dle vlastního uvážení a na vlastní riziko. 

Seznam pro nejlepší NFT token pro rok 2022

Seznam nejlepší NFT projektů pro rok 2022.

1. RobotEra – Nový nejlepší NFT token ke koupi v předprodeji za výhodnou cenu

2. Calvaria – Nový play-to-earn NFT token pro karetní hraní

3. IMPT – NFT token spadající do ESG

4. Dash 2 Trade (D2T) – Krypto token, na kterém běží krypto analytická platforma plná užitečných nástrojů

Zhodnocení pro nejlepší NFT token ke koupi

Na následujících odstavcích si každou kryptoměnu rozebereme zvlášť, určíme její výhody a proč by nás, jakožto investory do NFT projektů, měla zajímat.         

1. RobotEra – Nový nejlepší NFT token ke koupi v předprodeji za výhodnou cenu

Kryptoměna RobotEra bude obsahovat více než jeden NFT token. Platforma se bude zabývat vývojem metaverse sandbox platformy, která svým hráčům poskytne mnoho herních možností a aktivit.

První NFT, které můžete sbírat, jsou roboti. Ti se stanou vaším herním avatarem, takže pokud nějakého NFT robota máte, hrát budete přímo za něj. Roboti budou také poskytovat svým hráčům speciální schopnosti a unikátní vzhled. A co s nimi budeme moci vlastně dělat?

NFT pozemky jsou druhou skupinou NFT-éček, které budete moci vlastnit. Okolo nich se bude točit velká část hry, jelikož budou sloužit jako váš domov. Vzhledem k tomu, že budete výhradními majiteli, budete si s nimi moci nakládat dle vlastní vůle. Těžba surovin, hledání odměn, budování staveb, to vše jsou činnosti, které jsou na vašich pozemcích možné.

Tokeny TARO se nyní nachází v předprodeji, takže pokud bys vás RobotEra zaujala, můžete se předprodeje zúčastnit.

2. Calvaria – Nový play-to-earn NFT token pro karetní hraní

Karetní sběratelská hra Calvaria se zaměřuje na propojení herního světa s tím kryptoměnovým. Jako NFT naleznete ve hře mnoho předmětů – karty, balíčky nebo různá jiná vylepšení, které vám pomohou vyhrávat souboje.

V rámci hry budete moci procházet singleplayerem i hrát multiplayer proti ostatním hráčům. V rámci singleplayeru pak můžete prohledávat a prozkoumávat herní svět, porážet protivníky a sbírat bonusy a nové karty.

Calvaria s jejím nativní tokenem $RIA se nachází ve 4. fázi předprodeje.

3. IMPT – NFT token spadající do ESG

Projekt IMPT se od ostatních liší tím, že jako svůj program si pokládá záměr snižování uhlíkové stopy jednotlivců i společností. 

Projekt IMPT bude disponovat dvěma platformami. Jedna, sociální, bude sloužit ke sledování jiných uživatelů nebo firem a jejich výsledků v podobě skóre za snižování uhlíku. Ta druhá bude představovat obchodní tržiště, kde si budete moci u partnerů IMPT zakoupit služby nebo produkty, čímž dostanete tokeny IMPT z každého nákupu. Tokeny IMPT budete moci poté směnit za tzv. uhlíkové kredity, jež, pokud je následně spálíte, dostanete unikátní NFT a budete tím kompenzovat svou uhlíkovou stopu. Kredity můžete také prodat ostatním nebo držet.

4. Dash 2 Trade (D2T) – Krypto token, na kterém běží krypto analytická platforma plná užitečných nástrojů

Platforma Dash 2 Trade se zaměřuje na poskytování obchodní a tradingových signálů svým předplatitelům.

Mezi její hlavní funkce patří poskytování on-chain analýz, oznámení o nových kryptoměnách, nástroj na tvorbu strategií nebo poskytování tradingových signálů.

Na výběr budete mít 3 balíčky předplatného, kdy první Free je zdarma, druhý s názvem Starter bude za 400 D2T měsíčně a třetí nejpokročilejší s názvem Premium bude stát 1000 D2T měsíčně.

D2T se nyní nachází v 3. fázi předprodeje.

Co je NFT token?

NFT, neboli Non-Fungible Token (česky nezaměnitelný token), je unikátní digitální identifikátor, který nemůže být nahrazen, zkopírován nebo nijak rozdělen. Jeho vlastník je zapsaný v blockchainu, tudíž NFT nemůže být nijak narušen nebo ukraden. Vlastník může být přepsán, takže se NFT-éčka mohou obchodovat.

Jak najít ty nejlepší NFT tokeny?

Nejlepší NFT tokeny je docela náročné najít, jelikož všechny nenachází nejlepší využití. Pojďme se podívat, podle jakých kategorií a kritérií potenciální NFT vybírat.

Tvůrce kolekce

Známý a populární tvůrce kolekce si většinou se svými NFT projekty a kolekcemi vede lépe, než neznámí autoři. O tom svědčí popularita dalších návrhů společnosti Larva Labs, vývojářů CryptoPunks.  

Cena

Cena NFT je klíčová, jelikož vyšší cena může mnoho investorů odradit. Na příkladu CryptoPunks byly tyto NFT uvedeny na trh v roce 2017 a jejich cena se pohybovala mezi 1 a 34 dolary. Pokud se posuneme do roku 2021, tak se CryptoPunks prodávaly za miliony – což poukazuje na cenový potenciál, pokud investujete včas.

Pokud chcete do NFT investovat, doporučujeme sledovat i jiné varianty daného NFT, ať si můžete cenové nabídky porovnat.

Vlastnosti

O využití NFT-éček se v současné době velmi mluví, jelikož vznikají nové platformy a hry, kde je jejich využití opravdu reálné místo jejich pouhého držení. Uživatelé je tak mohou vidět ve svých hrách nebo, v případě unikátních postaviček, za ně přímo hrát.   

Vlastnictví ze strany celebrit

Celebrity jsou zásadní faktor, který pomáhá daným NFT na vzrůstu své hodnoty a pocitem “prémiovosti”. Uživatelé se tak stávají členy komunit, ve kterých jsou vlastníci předmětů, jež vlastní i trend určující celebrity.  

Nejlepší peněženky pro uložení NFT tokenů

Vhodná kryptoměnová peněženka by měla splňovat mnoho požadavků. Na první místě je zcela jistě bezpečnost. Své uložené prostředky potřebujeme mít na bezpečném místě, bezpečnějším než směnárny, proto bychom se měli shánět po důvěryhodných a rozšířených společnostech, které peněženky poskytují. 

Každá z nich obsahuje jiné funkce a má různé vlastnosti, zde je pár peněženek, se kterými zcela jistě nešlápnete vedle.

  • Metamask
  • Coinbase Wallet
  • Trust Wallet
  • Alpha Wallet

Jak koupit NFT token

Před vaším prvním nákupem NFT je třeba udělat pár kroků, bez kterých se neobejdete. Proces nákupu je ale jednoduchý a nezabere mnoho času.

Krok 1. Nainstalujte si Metamask peněženku

Na webových stránkách Metamask si zvolte variantu Metamask peněženky. Dostupné možnosti jsou stažení přímo do prohlížeče nebo, pokud máte mobilní zařízení, pak zvolte iOS nebo Android.

Klikněte na “Download” a následujte instrukce platformy.

Krok 2. Kupte Ethereum (ETH) nebo USDT

Na směnárně, kterou používáte, si nakupte kryptoměny ETH nebo USDT. 

Nákup můžete provést buď bankovním převodem nebo rychlejším způsobem platby skrze vaši kreditní/debetní kartu. Některé směnárny umožňují také platbu skrze Paypal nebo jiné instituce. 

Kryptoměny, které v tomto kroku nakoupíte, budete následně potřebovat při nákupu NFT. Většinu NFT-éček nakoupíte totiž právě za kryptoměnu ETH (ale samozřejmě i jiné kryptoměny).

Krok 3. Převeďte Ethereum nebo USDT do Metamask peněženky

Následně je třeba poslat si kryptoměny z burzy do vaší metamask peněženky. To uděláte tak, že na platformě burzy ve svém portfoliu vyhledáte tlačítko “send”, tedy odeslat.

Poté je třeba zadat vaši adresu Metamask peněženky. Doporučeným postupem je adresu překopírovat a raději dvakrát zkontrolovat. Ruční přepisování by bylo zdlouhavé a mohli byste při něm udělat chyby.

Ověřte si také, že adresa z Metamask peněženky je určena pro kryptoměnu, kterou chcete poslat. 

Krok 4. Připojte Metamask k platformě pro předprodej zvoleného NFT tokenu

Následně stačí propojit vaši Metamask peněženku k NFT tržišti. 

Na platformách s NFT vyhledejte možnost „Connect wallet”. Pokud máte peněženku Metamask, pak zvolte přímo možnost Metamask a peněženku budete mít připojenou během chvilky. 

Krok 5. Kupte NFT token

Nyní si již stačí vybrat NFT, které chcete nakoupit, a kliknout na tlačítko k nákupu. NFT si nyní budete moci zobrazit ve své NFT peněžence a následně jej využijete na dané platformě nebo ve hře.

Závěr

V dnešním článku jsme vybrali nové platformy a kryptoměny, které nabízí nějaký ten NFT token. Projekty jsou v současné době ve svých začátcích, v předprodejích nebo ve vývoji, proto jsou cenové hladiny NFT na nižších hodnotách, než na jakých se mohou nacházet po plném spuštění platformy.

Pokud by vás nějaká kryptoměna zaujala, určitě neváhejte zavítat na její webové stránky, kde se dozvíte dodatečné informace o vývoji platformy nebo jejím fungování. Ve whitepaperu platformy naleznete také roadmapu, kde vývojáři sdělují své plány a vize do budoucna. 

Upozornění redakce: Příspěvek je reklama. Autorem příspěvku není redakce portálu Kryptomagazin.cz. Nevyjadřuje tedy názor redakce ani provozovatele portálu Kryptomagazin.cz. V případě, že využijete poskytnutá sdělení a informace v tomto článku jako investiční doporučení nebo investiční radu, činíte dle vlastního uvážení a na vlastní riziko. 

 


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Reklama: