Deutsche Bank: Bitcoin je hlavním ukazatelem vývoje napětí ve světě

0
Bitcoin

Podle výkonného ředitele pro německé mezinárodní investice v Deutsche Bank je Bitcoin hlavním ukazatelem skrytého napětí v mezistátní politice a vztazích.

Bitcoin jako ukazatel vývoje geopolitické situace

Mohl by být Bitcoin ukazatelem toho, co se děje na pozadí obchodních rozhovorů v Číně?
Peter Tchir, korespondent Forbesu a výkonný ředitel Deutsche Bank prohlásil, že pohyb ceny Bitcoinu by mohl být potenciálním ukazatelem vývoje rozhovorů o směřování čínského obchodu.

Tchir dále představuje svá pozorování korelace mezi vývojem ceny Bitcoinu a důležitými zprávami o změnách v čínském průmyslu. Zároveň také cituje svůj předchozí výzkum a tvrdí, že Bitcoin utrpěl citelnou ztrátu v květnu letošního roku, kdy prezident USA Donald Trump poukázal na nejistotu ohledně obchodní dohody s Čínou.

BTC a zprávy

Tchir dále poukazuje na to, že cena Bitcoinu je značně ovlivněna novinovými titulky posledních několika dní. Analytikové dodávají, že kurz BTC/USD se propadal uprostřed jednání mezi Čínou a USA a zároveň stoupal spolu s negativními titulky v novinách. Odkazuje se na nedávný tweet Donalda Trumpa, kde tvrdí, že Čína přišla o pět miliónů pracovních míst, z toho dva miliony v tovární výrobě, kvůli novým tarifům cel.

Přesto Tchir zaznamenal, že cena BTC neztratila tempo růstu a nereaguje tak na zprávy stejnou mírou, jako například akcie.

Také ale přiznává, že cenu BTC ovlivňuje velké množství dalších faktorů, a dochází k závěru, že hodnota Bitcoinu je „hlavní indikátor toho, co se děje v pozadí světového politického napětí“.

Již dříve zmínil Anthony Pompliano (spoluzakladatel Morgan Creek Digital Assets – pozn. redakce) v pořadu CNBC Squawk Box fakt, že jakmile první země začne brát Bitcoin výrazněji na zřetel, tak ostatní budou nuceny se připojit také.

Závěr

Tím jak se kryptoměny čím dál tím více zapojují do fungování ekonomik států, je třeba na ně nahlížet mnohem širším pohledem než doposud. Momentální situace na poli obchodu mezi Čínou a USA může být krásným příkladem, na kterém se toto propojení dá sledovat.

Co číst dále?

25 BTC za informace ohledně úniku KYC z Binance

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na